סינפסות

באתר של דינה אייזןקידום בריאות אופטימית היא כותבת על סינפסות של הרזייה.

מהן סינפסות? וכיצד הן יכולות להשפיע על חיינו?
יש לנו החופש לברוא את הסינפסות שלנו. זו הדרך לריפוי טבעי. המוח הוא אבר מופלא, משקלו נע בין 1300 ל-1400 גר', כשני אחוז ממשקל הגוף. זו הסיבה שלגברים יש מוח גדול יותר אך מכיוון שרובו הוא מים (85%) אין צורך להסיק מזה מסקנות כלשהן. למרות גודלו הצנוע, מקבל המוח חמישית מאספקת החמצן! יש בו 100 מיליארד תאי עצב שאינם מחוברים זה לזה אלא מקיימים תקשורת באמצעות סינפסות. סינפסה (מיסנף בעברית), הוא המקום בו תאי העצב מעבירים מידע. הם יכולים לשוחח עם תא עצב אחר או עם תאים אחרים כמו שריר ובלוטות.
מבנה הסינפסה:
1. קצה תא עצב (האקסון) ובו שלפוחיות המכילות חומרים הנקראים נאורוטרנסמיטרים (מוליכים עצביים).
2. המרווח הסינפטי – החלל בין שני התאים, אליו מופרשים הנאורוטרנסמיטרים.
3. התא הפוסט סינפטי (הדנדריט) – הקולט את המסר. על הקרום שלו מצויים קולטנים הקושרים את המוליכים העצביים ובכך משנים את הפוטנציאל החשמלי של התא.

בתום העברת המסר, חלק מהמוליכים מתפרקים וחלקם נשאב בחזרה למחסנים של תא העצב הראשון, לשימוש חוזר. גירוי כלשהו, בין אם נקלט על ידי חמשת החושים שלנו או מחשבה כלשהי, גורם להפעלת הסינפסה. החומרים משתחררים לתוך המרווח הסינפטי, נקשרים לקולטנים בתא השני וגורמים לשינויים חשמליים באותו התא. המדע הצליח לזהות כמאה נאורוטרנסמיטרים, הידועים יותר האדרנלין, הסרוטונין והדופמין. כל אחד גורם לשינויים ברגש ובגוף.
לדוגמא: מראה של תינוק מחייך, גורם לתא העצב לשחרר מוליך עצבי לתוך המרווח הסינפטי ומגרה את התא הסמוך לפעילות.תוצאת פעילות זו יכולה להיות רגש של שמחה,אהבה ושלמות.
(אלא אם כן זה התינוק שלך והשעה שלוש בבוקר…).
חזון חברת סינפסות – אנו מאמינות שאדם המיישם את העקרונות של סינפסות יהיה בריא יותר, שמח יותר, ימשיך בהתפתחותו האישית ויקיים יחסי שלום ואחווה עם הזולת למען עולם טוב יותר לכולנו.

בידקו גם

מכללת רטר – NLP

מכללת רטר – NLP דמיון מודרך אחת האפשרויות המעניינות לאנשים היוצאים לפנסיה היא ללמוד משהו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *