דף הבית / קהילות / קהילות פנסיונרים פעילים ומרוויחים בכיף
קהילות פנסיונרים

קהילות פנסיונרים פעילים ומרוויחים בכיף

לוגו מיזם קהילות פנסיונרים

קהילות פנסיונרים פעילים ומרוויחים בכיף,

מאת: ארנון גורן

תוחלת החיים העולה במאה ה- 21, בעולם בכלל ובישראל בפרט, הביאה לפתחנו כמה עובדות חשובות:

 • אנשים ונשים חיים עד גיל 95-100, חלקם בתפקוד טוב ומלא.
 • אנשים ונשים הופכים לפנסיונרים בגיל 65-70 כאשר כוחם עדיין במתנם.
 • לכל האנשים והנשים ניסיון חיים עשיר שניתן להפעילו בהצלחה רבה.
 • אריכות החיים מחקרים מראים כי קשרים חברתיים ועיסוק בדברים משמעותיים תורמים לאריכות החיים.

בכל תקופות החיים עד היום, נעורים, צבא, מקצוע, הקמת משפחה, שלבים בהורות והתקדמות בקריירה, היינו תחת לחץ זמן ותקציב והיה קשה "להספיק" את הכל. והנה, עכשיו, אנחנו יכולים לעצור לחשוב, לדבר עם אחרים, לשלוט על הזמן שלנו להתכונן ולהתארגן לעשורים הבאים עד 120. תכניות שונות וטובות יכולות להצליח דווקא עכשיו, יש לנו יותר פנאי לעסוק בדברים המעניינים אותנו. יש לנו גם קצת יותר משאבים וגם כמה חלומות לשתף ולהגשים.

התכנית שלי מציעה הקמה של קהילות פנסיונרים פעילים המרוויחים בכיף. מתכנסים יחד במקום שבחרנו, אוכלים ארוחת בוקר או רק קפה עם עוגה ומתכננים יחד את המשך הפעילות. הפרויקט מתחיל בשני מקומות כפיילוט ניסוי שממנו נלמד ונתקדם. אך ישנן קהילות דומות בעולם הפועלות בתחומים שונים בהצלחה רבה.

גינה קהילתיתלדוגמא, הקהילה החברתית באנגליה המתמקדת בחקלאות קהילתית לתצרוכת עצמית אשר כבר זכתה לשכפולים בישראל וגם מככבת בפורטל. יש רעיונות רבים המחכים לביצוע ואנחנו מחכים לרעיונות שלכם. צירפתי מספר דוגמאות לפעילויות של קהילות פנסיונרים פעילים המרוויחים בכיף:

😎 גינה קהילתית – גידול של, ירקות מכל סוג, תבלינים, פרחים על ערוגות מוגבהות ורגילות הכנת זרעים בגמר העונה, פינת קפה ומנוחה, סככה קלה לקיץ, הכנת קומפוסט, השקיה ידנית ואוטומטית. העבודה היא כמו גינות קהילתיות Allotments  באים לשעתיים כמה פעמים בשבוע ויש כף עצום.

😎 התנדבות בתחום החינוך – קבוצת עזרה לילדי בי"ס הצעירים בכתיבה קריאה וחשבון. קריאת ספר בקבוצה. עיתוי יכול להיות במקביל לבי"ס או בשעות הצהרים כשהילדים חוזרים. ליזמות זו יש ערך חברתי והביצוע יכול להיות גמיש כי חלק ניכר מהילדים זקוקים ליד תומכת.

😎 פעילויות קבוצתיות – ארגון של ארוחות בוקר משותפות, הרצאות, יוגה, שיטת אלכסנדר, שיחות יצירתיות וסיעור מוחות לפיתוח רעיונות נוספים לפעילויות הקבוצתיות.

דוגמאות לפעילויות נוספות תוכלו למצוא כאן.

מפגש חברתיהדרך הטובה ביותר להגשים חלומות היא להזמין אנשים לשיתוף פעולה ולכן אני מזמין בזאת את הנשים והאנשים המוכנים להיות שותפים.

לנוחיותנו נתחלק באופן הכי כללי לשני סוגים הרוצים לקחת חלק:

 • פנסיונרים פעילים הרוצים להשתתף בכיף בקהילה בסביבת מגוריהם, לבלות יחד ולעזור לקדם תכניות אשר יוחלט עליהן במשותף. כל הרוצה להשתתף, מוזמן להירשם בטופס שירות ממוקד בכותר המתאים לו. לאחר ההרשמה אחזור אליו כדי להחליף פרטים ולמצוא את המשותף.
 • פנסיונרים פעילים –הרוצים לנהל ולהוביל קהילה כזו ואולי גם רוצים לשלב יוזמות נוספות משלהם. קראתי כאן בפורטל שישנה מגמה של הוותיקים החדשים אשר יוזמים עסקים ומקימים עמותות וחברות הזנק בהתאם לתחומי העניין שלהם.

 

קבלו את ההזמנה – אני מחכה לכם  שם בצד השני של המייל והטלפון. אך למי שאצה הדרך והוא מלא חיוניות ואנרגיות, מוזמן ליצור קשר כבר כאן ולהשאיר תגובה לפוסט זה (בתחתית העמוד)

ארנון גורן – נייד – 052-3700170, מייל – agoren12@barak.net.il

לוגו מיזם קהילות פנסיונרים

בידקו גם

אירגוני גמלאים

גמלאי הסתדרות המורים באתר ריכוז נושאים הנוגעים לגמלה ופרישה. המסודרים חלק כשאלות ותשובות וחלק ככותרות …

4 תגובות

 1. יוזמה ברוכה. אם לא נעשה לעצמנו אף אחד לא יעשה בשבילנו.
  מאחר והפרסום הוא באינטרנט והמפגשים הם פנים אל פנים היכן אתה רוצה להתחיל את הפילוטים או שמבחינתך כל מקום בארץ מתאים?
  אשמח לשוחח איתך
  מתמי

 2. רעיון מעולה אני בעד הקמת מרכזי רווח קטנים שהותיק ירגיש שהוא גם עושה לפרנסה ולא רק כמתנדב

 3. וקס מיכאל

  שלום. מעוניין לשמוע פרטים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *