אחריות ואמינות

אחריות ואמינות – תכונות בולטות בקרב האזרחים הוותיקים

אחריות ואמינות – תכונות בולטות בקרב האזרחים הוותיקים

*פוסט זה נכתב בימים של חול המועד של פסח 2021.

אלה ימים לא פשוטים. שרדנו שנה של קורונה. עברנו סדרה של בחירות. היינו פעילים בקבוצות ובקהילות חברתיות בפייסבוק וואטסאפ וגם קהילות נוספות. המשותף לכולן, רגישות חברתית עם דגש על הצרכים, היכולות והאמונות של האזרחים הוותיקים. בחרתי לכתוב הפעם לגבי שתי תכונות המסבירות את הגישה הבסיסית של האזרחים הוותיקים: אחריות ואמינות.

תהליך הבחירות עצמן "כאילו" מאחורינו אך עדיין שום דבר לא ברור ולא סגור. את עיקר הנושאים החשובים לגיל השלישי כתבתי כבר בפוסט בחירות בימי קורונה. בינתיים עבר שבוע, עברנו את הבחירות. מאמינה שרובנו התייצבנו בקלפיות והצבענו. אך לצערנו הרבה שאלות נשארו עדיין פתוחות. האם תקום ממשלה יציבה ולא מנופחת כפי שהייתה זו האחרונה? האם נצטרך לעבור טראומת בחירות בפעם החמישית? מה דעתכם אתם? כאן בסוף הפוסט הקצר יש מקום ואשמח לקרא תגובות, אפשר גם בצורה אנונימית. מבטיחה להתייחס לכל מי שרוצה להביע את דעתו. בעידן הדיגיטלי, זה אפשרי, זה מיידי, זה פשוט ונגיש לכל מי שרוצה להתבטא. זה המקום!

למען העתיד של כולנושתי התכונות המופיעות בכותרת למעלה חשובות בעיני. קורות השבועות האלה מבליטות את הצורך לשים לב אליהן. נתחיל בנושא האחריות. אחריות יש לה ביטוי פרטי אישי. אך יש לה גם ביטוי חברתי כללי יותר. אחריות אישית וחברתית הייתה מאז קום המדינה יסוד חזק. לפחות כך ראינו זאת בתהפוכות הזמנים כאשר עמדנו כאנשים פרטיים וגם כחברה במבחנים שונים. תקופות מחסור, מלחמות, אינתיפאדות ואירועים מטלטלים אחרים.  השנה האחרונה, שנת הקורונה, העמידה במבחן מורכב כל אחד מאיתנו לחוד ואת כולנו יחד.

התכונה השנייה, חשובה לא פחות היא אמינות. אמינות היא ערך שאנחנו האזרחים הוותיקים מעריכים ומוקירים במיוחד. ניסיון החיים לימד אותנו כמה דברים חשובים. אך חוסר אמינות, אי אמירת אמת, קשה לכל אדם גם אם הוא צעיר וחסר ניסיון חיים. כפי שכתבתי למעלה, מאמינה כי רוב האזרחים הוותיקים מימשו את זכותם ביום הבחירות. את האחריות האישית מימשנו כפי שאנחנו עושים פעמים רבות.  אך אם האמינות הייתה חזקה גם היא? האם כולם בהנהגות השונות דוברי אמת? האם יקיימו את מה שהבטיחו? פונה אליכם גם כאן, חשוב לי לקרא את דעתכם. האם נדמה לי שאני מבינה את מה שאני קוראת בין השורות ובקבוצות רבות שהשתתפתי בהן?  

אשמח לשמוע גם את התגובות והתובנות שלכם.

להתראות עם בשורות טובות, אלקה יפה, יוזמת מעגלי החיים+60 ומנהלת תוכן וקהילת המידע

בידקו גם

מעורבות חברתית והתנערות מהאדישות בתנועה הקיבוצית

מעורבות חברתית והתנערות מהאדישות בתנועה הקיבוצית

שלום חברות וחברים המיזם של "מעגלי החיים+ 60" עלה לאינטרנט ב 2016. עברו יותר מ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות