לשנה טובה ואסיף

ברכות לשנה טובה ומשמעות האסיף

לשנה טובה ואסיף

בימיו של האדם הקדמון כבר הגיעו לתובנה כי כדאי לסמן בקווים על קיר המערה של הזמן העובר. סימנו את מחזורי הירח, את עונות השנה ועוד אירועים. בעידן שלנו הכול נמדד בשניות אך עדיין ישנה משמעות עמוקה לציון תאריכים לאורך השנה. אנחנו מציינים, ימי הולדת, חגים, סיומים, התחלות ובכך מרגישים את קצב החיים.

שנה חדשה היא הזדמנות טובה גם להביט לאחור ולסכם את מה שהיה ובעיקר לצפות קדימה ולתכנן את השנה הבאה. כאן אנחנו מגיעים גם למשמעות האסיף בחיינו תוך שאיפה להגיע לאריכות ימים בהרגשה טובה. עברה עלינו שנה מלאת עניין. צמחו ועלו רעיונות להתקדמות נוספת לקראת המטרה הכללית שלנו, לשפר את איכות החיים  בגיל השלישי.

אולי כאן המקום לספר כי בתחילת המיזם של “מעגלי החיים+60” חשבנו לקרא לפורטל המידע “אסיף”. חשבנו כי השנים שלאחר היציאה לפנסיה מהווים מעין תקופת אסיף בחיי כל אדם. סיימנו את תקופות העבודה האינטנסיבית ואפשר עתה לעסוק בנושאים מעניינים נוספים. התחלנו לגלות דרכים להיות מאושר בגיל השלישי. ניסיון החיים הראה לנו כי התשתיות הבסיסיות חשובות ביותר ולכן ריכזנו מידע מפורט וגם הצעות להתייעצות עם איש מקצועי אודות התנהלות כלכלית פיננסית נכונה.

המיזם הנוסף שאנחנו ממוקדים בו בתקופה האחרונה הוא קהילות פנסיונרים פעילים, ההרשמה היא דרך טופס שירות ממוקד ואם תמלאו שם גם את השאלון הקצר, נגיע אליכם עם הרעיונות וההצעות וגם המיקומים הראשונים המתחילים בפעילות. חלק מהקהילות הקיימות וגם נוצרות מחדש הן בקיבוצים, העלינו עבור אוכלוסייה זו מידע חשוב  וגם כמה תובנות על הפנסיה בקיבוצים.

במקביל להתחלת העלאת הרעיון של קהילות הפנסיונרים, עלתה גם בקשה וציפייה לריכוז מידע על אפשרויות להכנסה נוספת והעלינו את ה- לוחות להצעות עבודה לפנסיונרים.

חלק מאתנו עובדים עדיין בצורה חלקית בגלל העניין וההכנסה הנוספת. חלק מגשימים תכניות שעד עתה לא היה זמן עבורן. מוצאים זמן גם להתעניין באינטימיות וזוגיות בגיל השלישי . המשפחה גדלה בשנים, גדלה גם בהיקף ויש הרגשה של אסיף של יבול ושל תוצאות ההשקעה מהשנים הקודמות.

ככל שהתקדמנו בפורטל בהרגשה הטובה והבטוחה של שליחות חברתית משמעותית, הגיעו גם הוכחות בצורה של עוד ועוד רעיונות והצעות שכדאי לקדם ולפתח. הצעות שמתאימות לאנשים לקראת יציאתם לפנסיה וגם הצעות של שירותי סיעוד המותאמים אישית.

חשנו כל הזמן שיש לנו ערך לתת, הרגשנו מההתחלה שהכי חשוב  זה לאפשר לדברים לקרות. המיזם האחרון שלנו השנה היה הכנס האינטרנטי. התארגן והתבצע יפה כבר משלב ההרשמה. כאשר התחלנו ללמוד איך לארגן את הכנס האינטרנטי הראשון שלנו, הרגשנו שזה יצליח. חשנו כי זה הזמן לאפשר לדברים לקרות להתפתח. התקדמנו בהרגשה זו עם כל מרצה שאישר מיד ובשמחה את השתתפותו בכנס.

עתה, לאחר הכנס ובעת אסיף השנה, נוכחנו כי הצלחנו להגשים ולהגיע לשיאים חדשים שלא הכרנו קודם במשך 7 השנים. הכנס שימש כקטליזטור וגורם ממנף כל עשייה שיש בה ערך מובנה. נחשפו כאילו מעצמם המרכיבים המרכזיים המשפיעים על איכות החיים  בכל גיל בכלל ובגיל השלישי בפרט. תגובה אופיינית שקבלנו: ” תודות להרצאות שהקשבתי אליהן כמה פעמים נחשפו לי עוד מאפיינים המיטיבים עם הבריאות וההרגשה הטובה בכל גיל” אחרת כתבה: שמחתי במיוחד להבין יותר על הקשר בין הגוף והנפש במחלה ובהחלמה.

 לסיכום: הייתה כאן ציפייה שהתממשה ותפסה מומנטום כאילו מעצמה. הרגשה טובה של התקרבות יותר ויותר אל המטרה. כוון טוב שצמח וצמח כאילו מעצמו. הרגשת אושר של אסיף וסיכום שנה טובה. לקראת השנה החדשה, הבאה עלינו לטובה אנחנו יכולים להאמין עוד יותר בערך שאנו נותנים וגם חוזר אלינו בנינוחות ובטחון. מאחלים לכולם שנה טובה ומוצלחת, שנה של הגשמת חלונות נעימים.  

close

בידקו גם

פתאום זה הגיע מחשבות על גיל 70 80 ויותר

פתאום זה הגיע, מחשבות על גיל 70, 80 ויותר

פתאום זה הגיע, מחשבות על גיל 70, 80 ויותר במסגרת פוסט אורח בבלוג החלטתי הפעם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *