דף הבית / בלוג / חוויה אישית עם יוגה תרפיה – נפרדים מהכאב
חוויה אישית עם יוגה תרפיה-נפרדים מהכאב

חוויה אישית עם יוגה תרפיה – נפרדים מהכאב

חוויה אישית עם יוגה תרפיה – נפרדים מהכאב

בחודש האחרון מסתבר לי יותר ויותר כי הסיפור שלי עם יוגה מתחיל לפני כמה עשרות שנים. מאז ומתמיד אהבתי ספורט ופעילות גופנית. בתיכון עסקתי בעיקר באתלטיקה וגם היו לי הישגים יפים. מאוחר יותר אחרי השירות הצבאי חיפשתי הדרכות וחוגים לפעילות אירובית והתמדתי בהנאה. על יוגה כמעט ולא שמעתי. אלה היו שנות ה-60 המאוחרות, גרתי אז באילת הרחוקה והמנותקת מתרבות וספורט. 

יום אחד מצאתי בחנות ספרים באילת ספר שסיקרן אותי “יוגה בחיי יום יום” שמו. קניתי וקראתי בעניין. התרשמתי שזו גישה מהתרבות של המזרח הרחוק. בשנות ה 60 היינו בעידן אחר, התרבויות האלה של המזרח הרחוק נראו לנו רחוקות יותר מהירח…

הספר היה אצלי על המדף, מדי פעם ניסיתי לבצע כמה תרגילים ולא התחברתי לזה.

עברו כמה שנים, עלינו עם המשפחה לצפון הארץ והתחלתי ללמוד באוניברסיטת חיפה. 

במסגרת לימודי התואר הייתה חובה של שנה אחת השתתפות בחוג ספורט. ראיתי את האפשרויות ובחרתי ביוגה. המורה ליוגה, אישה כבת 50, נראתה לי מאד מבוגרת (אני הייתי בת 23) וגמישה מאד. הגעתי בכל שבוע לשני שיעורים ונהניתי אך השתכנעתי שגמישות זה לא הצד החזק שלי. עברו עוד כמה עשרות שנים טובות ובין לידה ללידה עסקתי בהנאה בספורט. בעיקר אירובי ובשנים האחרונות פילאטיס.

לפני כשלוש שנים בגלישותיי היומיומית בגוגל מצאתי את ההצעה של אבישגנפרדים מהכאב” תחילה עברתי הלאה כי אין לי כאבים. אחר כך חזרתי לעיין מתוך סקרנות ומתוך זיכרונות עבר והחלטתי לתת לעצמי מתנה: סדנה יומית 4X4 להיכרות ראשונה עם היוגה-תרפיה של אבישג. היה יום של הנאה יחד עם עוד 3 נשים נחמדות. שמתי את ההרגשה הטובה בהמתנה. יש ידע אבל אין צורך מיידי ובינתיים יש פילאטיס.

חודש מאוחר יותר טסנו לטיול מיוחד לדרום אפריקה ושם באחד מימי ההליכה במדרון תלול נפלתי ונחבלתי. בערב במלון הסתבר כי הברך נפגעה קשה והובהלתי לטיפול אינטנסיבי שהצליח ויכולתי להמשיך ולסיים את טיול הספארי.  רכשתי שם ברכיה מיוחדת המחזקת את הברך והשלמתי בהנאה את כל הטיול לארצות דרום אפריקה.

חזרתי לארץ ואחד הדברים הראשונים שעשיתי במקביל לפגישות עם 2 אורתופדים היה להתייעץ עם אבישג ולרכוש ממנה קורס און ליין לשיקום ברכיים. מדובר בגישה של יוגה- תרפיה עדינה ומתחשבת שמיועדת לגיל השלישי. במיוחד מתאימה למקרים של כאבים , תאונות ומחלות. למדתי בקורס כמה תרגילים מחזקים וישר הרגשתי שהם עוזרים בעיקר בחיזוק השרירים המחזיקים את הברך. כגיבוי אני לוקחת גם כמה שיעורים פרטיים מאבישג כדי לדייק טוב יותר את התרגול.  נחכה ונראה מה יקרה בעתיד. שמעתי שיש עכשיו הצעה בקורס קצר, גם הוא און ליין, בנוחות מהבית “בריאות ב-10 דקות ביום.

נראה לי שהקורס הממוקד הזה מתאים מאד לאנשים בגילי, שעסוקים ואין להם זמן רב לעסוק בפעילות גופנית. אני מרגישה כי 10 דקות ביום, בגישה עדינה ורגועה, המדגישה נשימה נכונה, איזון יציבה ושיווי משקל יכולים לעשות נפלאות עבורי ועבור אנשים בגיל השלישי.

לסיכום של הסיפור:

היוגה חיכתה אצלי זמן רב עד שהצורך הגיע אבל בימים אלה היוגה מתגלה לי במלא איכותה ויכולותיה. כנראה שבגיל השלישי היא מאד מתאימה לפעילות גופנית מתונה וחכמה. אני כבר יודעת גם איך ממשיכים הלאה. מקווה כי הסיפור האישי שלי יעורר קווי מחשבה גם אצל אנשים ובמיוחד נשים אחרות. תוכלו לראות עוד פרטים בפרסומים של יוגה תרפיה עם אבישג אצלנו כאן בפורטל.

 🙂 אשמח לקבל תגובות, שאלות, סיפורי מקרה שלכם וכל רעיון בהקשר זה.

אלקה יפה, יוזמת מעגלי החיים ומנהלת התוכן

 

בידקו גם

מבט קדימה בעידן של תוחלת חיים עולה

מבט קדימה בעידן של תוחלת חיים עולה

מבט קדימה בעידן של תוחלת חיים עולה כבר בשנה הראשונה, כאשר התחלתי לרכז מידע למיזם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד הייתם רוצים לדעת?
יש לכם הצעה, שאלה או רעיון? 
כיתבו לנו כאן

close-link