מגלים את דרום אפריקה

לגלות את דרום אפריקה בטיול מאורגן לגיל השלישי

לגלות את דרום אפריקה בטיול מאורגן לגיל השלישי

כשאני כותבת "לגלות את דרום-אפריקה בטיול מאורגן", מדובר בטיול מאורגן, לא סתם מאורגן, מאורגן היטב. מצאתי שזו דרך נפלאה לאסוף חוויות מיוחדות. לכן אני רוצה לשתף עוד חברים מהגיל שלנו, באפשרות לחוות טיול מיוחד במינו. הייתה הרגשה כי הזדמן לנו ממש לגלות את אפריקה מחדש.

בפוסט הזה סיפור מסע מיוחד. סיפור הממחיש כמה חשוב ונכון לאסוף חוויות מעניינות בגיל המבוגר. כל זאת במסגרת המטרה הכללית שלנו בפורטל לשפר את "איכות החיים" בגיל השלישי.  כאן נרצה לשתף עוד חברים מהגיל שלנו באפשרות לחוות טיול מיוחד במינו. ממש לגלות את אפריקה מחדש.

כאשר היינו צעירים ידענו באופן כללי על אפריקה מספרים עיתונים וחדשות. קראנו לה אפריקה השחורה. הדגש היה על סיפורים וצילומים של כמה שבטים שחיו אז באפריקה. על הלבנים באפריקה שמענו רק בהקשר לאפרטהייד ולא ניסינו אפילו להבין מי נגד מי, מי צודק ומי לא.

היום, אנחנו פנסיונרים, יש קצת יותר זמן וגם קצת יותר משאבים להגשמת חלומות. הרגשנו שהגיע הזמן שנגלה את אפריקה. נרשמנו  הרבה זמן מראש דרך עמותת הוותיקים של עמק יזרעאל. הארגון המוקפד של האחראית בעמותת הוותיקים של העמק היה ידוע לנו מראש. לכן, נרשמנו כמעט שנה מראש ועתה, לאחר שחזרנו התברר שבאמת היה ראוי להערכה.

בגיל השלישי חשוב לטייל בצורה מאובטחת קצת יותר מהרגיל. לטיול לדרום אפריקה הצטרפה רופאה מקסימה שגם אוהבת אנשים וגם אוהבת לטייל. לאורך כל הטיול הייתה הרגשה שיש כתובת והכול מתוכנן היטב. גולת הכותרת של הטיול היה המדריך המרתק אשר התגלה לנו יותר ויותרעתה הרגשנו שהגיע הזמן שנגלה את אפריקה. נרשמנו  הרבה זמן מראש דרך עמותת הוותיקים של עמק יזרעאל. הארגון המוקפד שלהם היה ידוע לנו מראש והתברר כראוי להערכה. בגיל השלישי חשוב לטייל בצורה מאובטחת קצת יותר מהרגיל ואכן לטיול לדרום אפריקה הצטרפה רופאה מקסימה שגם אוהבת אנשים וגם אוהבת לטייל. לאורך כל הטיול הייתה הרגשה שיש כתובת והכול מתוכנן היטב.

גולת הכותרת של הטיול היה המדריך המרתק אשר התגלה לנו יותר ויותר כמומחה בכל נושא הקשור לאפריקה. תופעות הטבע המרשימות של דרום היבשת מאז גילויה. בעלי החיים והצמחייה המיוחדת האנדמית של אפריקה. מערכות היחסים המתפתחים ומשתנים בין לבנים ושחורים וכמובן כל נפלאות שמורות הטבע והספארי.

טיול במדינות דרום אפריקה לא יכול להיות שלם בלי ימים של ספארי בפארקים השונים.

החל בשמורת הקרוגר שגודלה פי 50 ממדינת ישראל כולה. המשך בשמורות קטנות פרטיות ומטופחות. בעלי החיים מסתובבים חופשי בגינה, במרפסות ובשבילים. ספארי משולב גם ביום וגם ספארי לילה. בג'יפים פתוחים וגם באוטובוס סגור ובערבים לינות בלודג'ים מפוארים. יש באפריקה דרכים פנורמיות רבות, בחלק מהן היינו והתפעלנו.

שייט שקט על נהר הזמבזי איפשר לנו לראות היפופוטמים ותנינים רבים וגם עופות רבים במרחק נגיעה. השקיעה האפריקאית ברקע נתנה את האקורד הנכון לאווירה הנינוחה של חיים בטבע. כדי לקבל נקודת מבט נוספת על החיים באפריקה, יצאנו אל המדינה הצפונית השכנה, בוצוואנה. גם שם ערכנו ספארי בשייט על נהר הצ'ובה. ראינו בעלי חיים רבים, כל שרשרת המזון שבטבע.

הנה גם סירטון קצר שממחיש מעט מהחוויות הרבות.

 

 

לקראת סיום המסע האפריקאי התקרבנו אל מפלי ויקטוריה האדירים שהם אחת מתופעות הטבע הייחודיות שאפריקה יכולה להציע. התרשמנו בתצפיות רבות משפעת המים ומהצומח המיוחד הנהנה מרסס המפלים. הטיסות הממושכות בדרך חזרה לישראל היו מעייפות אך אפשרו לנו זמן הסתגלות טוב והגברת הגעגועים אל הארץ הקטנה והקומפקטית שלנו שגם בה יש שפע אפשרויות במרחק פסיעה מהבית. כפי שתמיד אומרים, טוב לטייל בעולם אך טוב גם לחזור הביתה.

כבר טיילנו בעולם עם מדריכים מוצלחים אבל כאן היה מדובר ביהלום של ממש. אם גם אתם אוהבים לראות עולם ולאסוף חוויות מיוחדות, אתם מוזמנים לעקוב אחרי ההמלצות המופיעות כאן בפורטל שלנו במדור הטיולים בחו"ל ואולי נתראה באחד מהם.

בידקו גם

היום שאחרי כבר כאן

היום שאחרי כבר כאן – חמ"ל חינוך של אזרחים ותיקים

היום שאחרי כבר כאן חמ"ל חינוך של אזרחים ותיקים   את התקופה הקשה העוברת עלינו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות