דף הבית / בלוג / מסע אופניים מחוף לחוף שהפך לערב שירה
מסע אופניים מחוף לחוף שהפך לערב שירה

מסע אופניים מחוף לחוף שהפך לערב שירה

מסע אופניים מחוף לחוף שהפך לערב שירה עם שלישיית צליל גליל

בשנים שעברו מאז התחלתי במיזם של פורטל המידע שלנו במטרה לשפר את איכות החיים למדתי דברים חדשים ומרתקים, המיוחד שבהם היה שדווקא הגיל השלישי הוא הזמן הטוב להגשים חלומות, ליישם מה שתמיד רצינו ולחיות בהנאה. כאשר שמעתי על ההרכב של השלישייה ממחניים המלצות טובות התחלנו בהיכרות ועם הזמן זה התקדם ואני שמחה להמליץ עליהם באירועים כמו ערב חנוכה שמח ומלא אור בשירים בעקבות זמרים אהובים ובעיקר, לשמוע את השירים והסיפורים לאחר מסע הרכיבה בארה”ב, החורף הזה אסע לשמוע את שירי הדרך שלהם ולחוות יחד אתם אתגרים ונופים.

שלישיית צליל גליל – משפחה מוסיקלית

ספי קרניאלי – 52 נולד במחניים, למד הוראת מוסיקה (“רימון” ו”לוינסקי”) עבד במפעל של הקיבוץ לשיפוץ מערכות הידראוליות ברכב, כיום עובד במטע. נשוי למירב ואב לשני ילדים: שיר בת  16 וטל בן 12.5 בשלישייה הוא הגיטריסט.

יוחאי כץ – 43 נולד במחניים למד ב”רימון” ניגן בכמה הרכבים במרכז הארץ. כיום עובד בחברת “אלום-טופ” ויש לו עסק לשיפוץ כלי-נשיפה. נשוי לדנאיה ואב ל עדי 10.5 עומר 7.5 והילה 5.

עירית כץ (אחות של ספי ואמא של יוחאי) – 62 נולדה במחניים, נשואה + 3 ו 4 נכדים (שיהיו בריאים). עבדה בכל ענף אפשרי עד שהלכה, בגיל 30, ללמוד הוראת מוסיקה (“אורנים”/”לוינסקי”). עבדה 27 שנים כמורה למוסיקה בביה”ס האזורי “מבוא הגליל”. למדה טיפול בקול ותנועה (VMT), ומספטמבר – עושה מה שבראש שלה.

 

 

שלשתם גדלנו בתוך הוויה קיבוצית שרה, אמא, אבא, השכנים, הקיבוץ… ב”חדר ההורים” הייתה תמיד גיטרה שבהתחלה ניגן בה דודי (האח מס’ 2) ויותר מאוחר ספי, ועירית שרה. ככה היו עוברים עליהם אחרי הצהריימים  והערב. יוחאי נולד לתוך זה, התחיל מחלילית ואח”כ סקסופון, לימד את עצמו חליל צד וקצת קלירנט ולא פלא וזה גם הכייף בכל העניין, שהם אמנם לא בני אותו דור אבל “שולטים באותו חומר “… כלומר מכירים גם את הרפרטואר ששייך להורים.

מחניים קבוץ קטן ו”המשפחה המוסיקלית” תמיד הייתה שם, בחגים, באירועים, בהתכנסויות (פעם לא קראו לזה “שירה בציבור”,  פשוט היו נשארים לשיר…) באופן טבעי השתכללו והתמקצעו. ואז יום אחד…. (לפני יותר מ 20 שנה) חברה מהקיבוץ בקשה לבוא לשיר בפתיחת תערוכה במלון “מצפה הימים”. הם ניגנו אז בעיקר קטעי ג’אז, מיוזיקל וקלאסיקה ישראלית.  המזמינים היו מאוד מרוצים מהשילוב  המוסיקלי  ובקשו שיבואו שוב ושוב. בהמשך –  קיבלו אומץ להופיע גם בסביבה. מאחר וההופעות היו בסך הכל תחביב, היו תקופות שהופיעו הרבה והיו שכלום.

הם לא עשו פרסום רק “עברו מפה לאוזן”.

עירית:ההופעות ביחד זה תמיד המקום המועדף עלי, רציתי להשקיע בזה יותר אבל לא היה זמן… תמיד העבודה, צרכי הכלל, התרבות, החגים היו תובעניים יותר. אז תכננתי לצאת לפרישה כשאני עוד בריאה (טפו טפו) ולהפריח את החלומות …

הייחוד שלהם, הוא קודם כל ה”גרוב” המוסיקלי המשפחתי, ה”ביחד” שזורם להם בדם, כל אחד מכיר את הצליל והניואנסים של האחר ומתאים את עצמו באופן טבעי לזולתו… השליטה ברפטואר-המאוד-מגוון בזמר הישראלי (מלפני קום המדינה ועד…) יש להם איזה “צליל ישראלי” אותנטי שיושב להרבה אנשים באוזן וכששומעים אותו – פשוט מת-רג-שים!

לפניכם מספר דוגמאות לערבי שירה ייחודים בהפקתם – הקליקו על התמונות להגדלה.

       

 דברים שרואים משם

מידע כללי נוסף

להזמנות ומידע נוסף – עירית – 052-4030728

ניתן גם דרך טופס “שירות ממוקד” – סמנו/בחרו הכותר: “צליל גליל – הזמנת ערבי שירה ואירועים

תוכלו למצוא אותם גם בלוח האירועים שלנו.

בידקו גם

מבט קדימה בעידן של תוחלת חיים עולה

מבט קדימה בעידן של תוחלת חיים עולה

מבט קדימה בעידן של תוחלת חיים עולה כבר בשנה הראשונה, כאשר התחלתי לרכז מידע למיזם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד הייתם רוצים לדעת?
יש לכם הצעה, שאלה או רעיון? 
כיתבו לנו כאן

close-link