סוד הכוח להחלים – תובנות ורגשות בעקבות הספר

סוד הכוח להחלים – תובנות ורגשות בעקבות הספר

מצאתי לנכון לשתף אתכם בפוסט זה כדי שתוכלו גם אתם להכיר, לשמוע ולהתרשם מספר שהשפיע עלי באופן אישי – סוד הכוח להחלים מאת: טלאור סלע.

כבר בדף התודות התחברתי לשפע שטלאור יודעת לזהות ולהודות. נוצרה הרגשה שיוצאים למסע עם טלאור סלע. בערבי הקריאה גיליתי סיפור חיים שנכתב בכישרון רב, בשפה עשירה וקולחת. בעמודים הראשונים נזרעו סימני דרך למסקנות מאוחרות. תיאור אוטנטי של הבלבול בהתחלה וההחלטה להתחיל לחיות במסלול חדש וטוב. כבר בהקדמה מקבלים מבט כללי על התהליכים הצפויים בהמשך הסיפור האישי.

התופעות הגופניות המקשות על התפקוד שזורות בספר. אך יש גם הודיות לעזרה הספונטנית שקבלה . התיאור של ההריונות והלידות הלא פשוטים כתרפיה נפשית מוכיח  כמה נחישות ועוצמה יש באישה זאת הנראית כשברירית. תיאור הרגשות בתקופת הגירושים והאומץ לחפש ולבחור בדרך חדשה מרשים. מנוחה בצהריים מוזכרת כקרש הצלה. כדורים רבים ושונים לא פתרו כאבים ובעיות. הכחשה ליוותה שנים של סבל כדי לא להודות ב”מחלה”. חיפושים רבים אחר אלטרנטיבות גם הם לא עזרו.

סוד הכוח להחליםמכאן מתחיל מסע של גילוי פנימי

פרק הגילוי של הפיברומיאלגיה ופריצת הדרך מהווים  לדעתי את לב הספר. הניסיון לפענח מחלה עלומה זו היא אתגר רציני וטלאור מובילה אותנו בתהליך שעברה. מהכנסתו של המידע למגירה סגורה ועד שליפתו צעד אחר צעד. הספר הופך כאן לספר מתח.

בדפים הבאים עולה המודעות לשינוי ומשם לשינוי סדרי העדיפות. תהליך ההתפכחות והמעבר לאורח חיים בריא ותזונה מאוזנת בתוספים של ויטמינים ומינרלים במקום תרופות יכול להועיל לכל אדם. הגשמת המטרות והתיאור של צעד אחרי צעד ממש נותן תקווה והשראה. המפנה הפנימי וההתעוררות לחיים הם במוקד.  

נוצר רושם שטלאור יכולה לעזור לא רק למי שחולה ורוצה לצאת מהמצב בכוחות עצמו אלא גם לאנשים בריאים. הספר מתאים לכל אדם השואף להמשיך ולהתפתח לאורך כל חייו. חשוב במיוחד לאנשים בוגרים שהגיעו בחיים לצמתים ועברו אותם. צברו חוכמה, תובנות והגיעו למודעות עצמית גבוהה יותר.

תאור התהליך בדפים האחרונים על המעבר מחשיבה אל הדיבור העצמי ואחר כך אל העשייה מומלץ לכל אדם הרוצה להמשיך להתפתח. ההתמחות היא בהעלאת המודעות לכוחות הנפש שישנם בנו. החשיבות של אורח חיים בריא. המשך החיים מתוך עוצמה ובטחון עצמי מעוררים השראה. המסר שתמיד יש לאן להתקדם, חשוב במיוחד בגיל השלישי. הקשר בין גוף ונפש יכול לעבור שיפור מתמיד. 

לסיום משהו ממש אישי ממני. כבר 9 שנים שאני משקיעה זמן וגם משאבים רבים בשליחות שלי לאתר, לרכז, לארגן ולהנגיש מידע במטרה לשפר את איכות החיים בגיל השלישי. ספרה של טלאור מתאר את אחד הקשרים האפשריים בין גוף ונפש. מצאתי את הקשר הזה בא לידי ביטוי במלוא עוצמתו בספר. תודה על המסע והחוויה.

אלקה יפה, יוזמת מעגלי החיים+ 60 

close

בידקו גם

פתאום זה הגיע מחשבות על גיל 70 80 ויותר

פתאום זה הגיע, מחשבות על גיל 70, 80 ויותר

פתאום זה הגיע, מחשבות על גיל 70, 80 ויותר במסגרת פוסט אורח בבלוג החלטתי הפעם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *