תקופת החיים החדשה

תקופת החיים החדשה חשיפת מענים חדשים לבני +60 בתקופה זו

בפוסט זה ריכזתי נושאים ותובנות בנושא תקופת החיים החדשה של גיל הזהב וחשיפת המענים/צרכים חדשים של תקופה זו. נושאים ותובנות אלו הועלו בכנס בנהריה, במסגרת יום חשיפה לאנשי מקצוע ובעלי תפקידים. השותפים לארגון יום העיון היו: ג'וינט ישראל אשל, המוסד לביטוח לאומי, המשרד לשוויון אזרחי ועיריית נהריה .

היה מאד מעניין ועשיר בתכנים וכדי לא להעמיס על הקוראים, אביא כאן את המענים החדשים שהוצגו בצורה של רשימת נושאים. הרשימה מיועדת לעיון והיכרות עם הנושאים לגולשים שלא השתתפו. כמו כן היא מיועדת לתזכורת והבעת רצון לקבל מידע מפורט יותר לאלה שכן השתתפו, אך לא רשמו לפניהם רשימות מפורטות.

על פי התגובות של הקוראים של פוסט זה, ארחיב בהמשך ואביא גם מצגות ותכנים נוספים. כמובן יצורפו גם קישורים לאתרים המוזכרים ומראה מקומות. כל אלו  כדי לאפשר למעוניינים להגיע אל הכתובות בצורה היעילה והמהירה ביותר.

רשימת הנושאים בהם עסק הכנס:

  • הפתיחה הוכיחה כי הקשר עם האקדמיה תורם רבות. ד"ר דקלה סגל הציגה מחקרים על הגיל החדש שניתן לנו עם העלייה בתוחלת החיים ואת השינוי שמתחיל בתפיסת הזקנה הצעירה.
  • ברכי דליצקי מהמשרד לשוויון אזרחי הסבירה כיצד המדינה רואה היום את הגיל החדש, ניו אייג' ופרטה כיצד היא רואה את תפקיד המדינה לגבי ההתייחסות לגיל זה
  • מיכל בר לב מנהלת הסניף של נהריה דברה על תפקידו של הביטוח הלאומי בתהליך הפרישה ועל תשומת הלב הגוברת לגבי המאפיינים המיוחדים של הפורשים וכיצד ניתן להיענות לצרכים השונים
  • גדעון גלשטיין מג'וינט ישראל-אשל נתן הסבר מקיף על תהליך הפרישה ועל הצורך להתכונן אליו היטב, לא פחות מאשר לתקופות חיים אחרות שעברנו אלא אולי יותר.
  • ורדית יצחקי לייבוב, גם היא מג'וינט ישראל-אשל שהייתה גם המנחה של כל יום העיון הסבירה על הקמת מרכזים לניהול ולתכנון תקופת החיים החדשה
  • יהודית גליק, אף היא מג'וינט ישראל-אשל ספרה על אחד מנושאי הליבה בגיל הזה "?Vacation or Vocation" – תעסוקה או חופשה?" הסבר על תפיסת הקריירה החדשה בגיל הפרישה ועל האפשרויות הנפתחות בו.
  • לקראת סיכום (שלצערי לא יכולתי להישאר בו) אופיר בן-נתן אמור היה להציג את הפיתוחים החדשים המסייעים בגיל השלישי. אשיג התכנים למעוניינים שיגיבו!

לסיכום:

אכן נושא הגיל השלישי עולה למודעות וביום העיון עסקו הרחבה בהכנות שאפשר וצריך לעשות מבעוד מועד כדי לא לחוות משברים וליהנות מהתקופה.

אשמח לשמוע ממכם תגובות בנושא, אותן ניתן להשאיר בתחתית העמוד – ד"ר אלקה יפה, יוזמת ומנהלת תוכן האתר.

בידקו גם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם   הנושא של הנהגת שעון קיץ ושעון חורף עלה כמה …

תגובה אחת

  1. אני מאוד מסכים עם גדעון גלשטיין מג'וינט ישראל- סבתי יצאה לגמלאות וחשבנו שכאחת שהייתה עובדת המון ובמרץ היא תהיה כך גם בפנסיה, אך די טעינו . מצבה לא רע לגילה אבל בהחלט העבודה עשתה לה טוב יותר מאשר השהות בבית, מבחינה חברתית.
    מדובר על מקרה בודד, אבל כן, צריך לחשוב על זה גם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות