10 המלצות לשיפור אורח החיים בשנה החדשה

10 המלצות לשיפור אורח החיים בשנה החדשה

10 המלצות לשיפור אורח החיים בשנה החדשה – 2019

למה דווקא עכשיו כדאי לעצור לרגע ולראות אילו 10 המלצות לשיפור אורח החיים שלכם? תחילת שנה היא זמן טוב להתארגן מחדש ולהחליט כמה החלטות. החלטות אשר אם נפעל על פיהן נוכל לשפר את איכות החיים שלנו. נשפר את ההרגשה הכללית ונדע שאכן התקדמנו יפה.

זהו לקט שהופק ממקורות מוסמכים רבים ושונים. אך נוספו גם כמה אינטרפרטציות ומסקנות אישיות. מה שנקרא בימינו "סתם חכמת חיים" זו הסיבה שאין אפשרות לציין בצורה מסודרת מקור מסוים כלשהו. אשמח לקבל  תגובות ותוספות, כפי שרשמתי בסוף ההמלצות האלה.

10 המלצות לשיפור אורח החיים:

 💡 נחליט כי את התזונה נארגן בארוחות מסודרות עד כמה שאפשר. בלי נשנושים על הדרך ורצוי ארוחה משפחתית 2-3 פעמים בשבוע.

 💡 המליצו לנו תזונאים מוסמכים בשיטות רבות כי רצוי שצלחת הארוחה והארוחות בכלל ייראו כך: כ- 70% ירקות. כ- 20% חלבונים ו- 10% פחמימות כולל המתוקים.

 💡 לבצע בכל יום פעילות גופנית, במדידת זמן, לפחות חצי שעה, במדידת צעדים לפחות 7000 צעדים ביום, במדידת כוח וחוזק שרירים, העלאה של המאמץ בהדרגה תוך קבלת הדרכה או למידה עצמית.

 💡 לעצור ולנשום נשימות עמוקות ומסודרות 5-10 פעמים ביום, רצוי שהשאיפה של האוויר תהיה בקצב 4-5 פעימות ונשיפה תהיה ארוכה יותר, בקצב 8-10 פעימות.

 💡 להקפיד מאד לשתות מים, רצוי מסוננים, 8-10 כוסות ביום בהתאם לעונת השנה, לנטייה האישית ליובש, להרבות בשעות הבוקר ולמתן יותר בשעות הערב.

 💡 להקפיד לישון 7-8 שעות ביממה, זהו לא בזבוז זמן, אלא מתן אפשרות לגוף לתקן את מה שדורש תיקון, לנוח ולצבור אנרגיה, לספוג את מה שנלמד ונקלט במשך היום. אם הדבר מתאפשר, לנסות להתארגן לחצי שעה עד שעה מנוחת צהריים.

 💡 להתארגן יפה לקראת השינה, להקפיד לא לגעת במחשב ו/או נייד כשעתיים לפני השינה. להרחיק מחדר השינה כל מכשיר אלקטרוני. לדאוג לאפלה גמורה ושקט נעים בחדר השינה. אווירה המשרה מנוחה ורגיעה.

 💡 לבדוק מדי פעם אם אנחנו מקשיבים למה שאומר לנו הגוף? האם אנו מחוברים למה שקורה לנו? כמה שיותר מוקדם נגיע להקשבה זו יהיה טוב יותר.

 💡 לדעת לפרגן לאנשים מסביבנו, להוקיר ולומר גם את המובן מאליו ולא לשכוח גם לפרגן לעצמנו על הצלחות קטנות וגדולות.

 ➡ החשוב ביותר, לדעת לראות ולהתמקד בעיקר בדברים החיוביים שקורים לנו, גם כאשר הם מזעריים, אם נוקיר אותם הם יתפתחו ויגדלו לשמחתנו. פשוט, לנסות השנה להפוך את עצמנו לבני אדם אופטימיים יותר, בלי קשר למה שקורה בחוץ. להתבונן פנימה ואת זה לפתח.

 

ושוב אזכיר כי אשמח לקבל  תגובות ותוספות לרשימת ההמלצות שכאן. בהצלחה ושנה אזרחית טובה ומלאת הפתעות נעימות ומשמחות, אלקה יפה

בידקו גם

אימון יומי של 15 דקות - לקחת שליטה על החיים

אימון יומי של 15 דקות – לקחת שליטה על החיים

אימון יומי של 15 דקות – לקחת שליטה על החיים מהיום אין תירוצים: מכשיר כושר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות