אורח חיים בריא לגוף ולנפש

אורח חיים בריא לגוף ולנפש

אורח חיים בריא לגוף ולנפש

חשיבותו של אורח חיים בריא לגוף ולנפש לבני בגיל השלישי. בפוסט זה מופיעה רשימת חברות, אתרים, סדנאות ועוד הנותנים מידע מגוון והצעות לשיפור אורח החיים. תוכלו למצוא כאן מידע על שיפור הזיכרון, אימון המוח, פתרונות פורמאלים ולא פורמאליים ועוד.

 

or 1חיים בריאים וארוכים האלמנטים העיקריים המשפיעים על תהליך ההזדקנות והתפתחות מחלות; הגנטיקה הפונקציונאלית – אבחון השוני הגנטי, והשפעת אורח חיים בריא על התבטאות הגנים – עם ד"ר עדיאל תל-אורן (MD). לצפייה בד"ר עדיאל תל-אורן מספר אודות הסדנה ביו-טיוב– לחצו על הקישור הכחול למעלה. הסדנה מתמקדת בגורמים העיקריים להזדקנות מערכות הגוף והטיפול בהם.התמליל המורחב ומועד הסדנה הבאה נמצא באתר רפואה פונקציונאלית/

 

 

אתר מאתגר לאימון יכולות המוח
אתר מעניין ובו תרגילים בהיבטים שונים של תפקודי המוח. זיכרון חזותי, פתרון בעיות, חשיבה יצירתית ועוד.

 

or 2מבחר הצעות מאתר הבריאות TAKE-CARE  האתר עוסק בבעיות בריאות נפוצות ומציע פתרונות זמינים ויש בו ההסברים טובים וממוקדים במיוחד – הנה כמה לדוגמא כולל קישורים נוספים:

אקופונקטורה (דיקור(

שיטת הדיקור הסיני התפתחה כאמצעי לויסות וייצוב התבניות האנרגטיות של הגוף. הצי או הכוחות האנרגטיים זורמים ללא הפוגה בגופנו במסלולים חופשיים מהתנגדות כפי שמים זורמים ללא הפוגה במורד ההר. מסלולים אלה נקראים מרידיאנים. לאורכם של המרידיאנים ישנם אזורים שניתן לדמותם לבריכות מים בנחל. האנרגיה מתרכזת באותן בריכות אשר נקראות נקודות דיקור. על-ידי כוונון זרם האנרגיה באותן נקודות ניתן להשפיע על גוף האדם. למשל נקודות המווסתות את  לחץ הדםנקודות המאזנות את מערכת העצבים, נקודות המחזקות אתמערכת  החיסון ועוד.
חוקרים אירופאיים טוענים שהאיזון בחשמליות הגוף מופר שבועות ואפילו חודשים לפני שהבעיה הרפואית ניכרת ברמה הגופנית. לכן משתמשים בדיקור לטיפול באותם מצבים בהם המטופל אינו מרגיש טוב אך אין עדיין סימנים ברורים של מחלה זו או אחרתהמרצת נקודות הדיקור מחזקת ומאזנת את הצי בין המרידיאנים לבין האברים. למושג איבר ברפואה הסינית יש מובן רחב יותר מן ההגדרה האנטומית המערבית. הכבד למשל מתפקד כאחראי על הזרימה החופשית של הצי בכל הגוף אך גם קשור קשר הדוק לרגשות של כעס, אי נוחות ודיכאון.

הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנים. זוהי מערכת שמירת הבריאות השניה בגודלה בעולמנו. לרפואה הסינית שימוש נרחב באסיה, אירופה, אוסטרליה וארה"בתיאוריית הרפואה הסינית מתבססת על ראיית האדם כחלק מעולם הטבע ולכן חוקי הטבע חלים עליו. לגוף האדם ישנם כוחות אנרגטיים שונים שיש חובה לשמור על האיזון ביניהם, כפי שנשמר המאזן בין האנרגיות השונות בטבעמטרת הרפואה הסינית היא לקבע ולשמור את החוזק והאיזון בכל היבטי החייםבעוד הרפואה המערבית מתבססת על הביוכימיה כדי להסביר את תפקודי הגוף, הרפואה הסינית מתבססת על ביופיסיקה כדי לנתח תהליכי חיים.

שורשיה של שיטת הטיפול היפנית שיאצו נטועים ברפואה הסינית העתיקה  . ברפואה הסינית ישנם כמה סוגי טיפול, כגון: דיקור, צמחי מרפא, תרופות ואנמה (עיסוי). שיאצו משלב את יסודות העיסוי הסיני עם תיאורית המרידיאנים הנמצאת בבסיס הדיקור, בתוספת השפעות מערביות כמו כירופרקטיקה ואוסטיאופטיה.

♥  הומיאופתיה

ההומיאופתיה נחשבת על ידי רבים כצורת הריפוי הטבעי היעילה ביותר שפותחה במאתיים השנים האחרונות. השיטה פותחה בסוף המאה ה-18 על-ידי מדען רב תחומי בגרמניה בשם סמואל הנמן. מאז ועד היום משתמשים בשיטה זו בכל רחבי העולם. ההומיאופתיה משתמשת במינונים זעירים של חומרים טבעיים כדי להמריץ את היכולת המולדת המצויה בכל אדם לרפא את עצמו בכל הרמות. ההומיאופתיה מבוססת על התיאוריה שמה שעלול לעורר מחלה אצל אדם בריא, יכול לרפא מחלה באדם חולה שיש לו תסמינים דומים. תיאוריה זו ידועה גם כחוק הדומים או כ- דומה בדומה מטפל.
כאשר מקבל החולה תרופה הומיאופתית הוא רוכש כוח ריפוי או כוח חיוניות הממריץ את השבת האיזון לגוף ומביא להקלה מהירה אך עדינה מן המחלה בכל הרמות – הגופנית, הרגשית והנפשיתניתן בעזרת הומיאופתיה לרפא קשת רחבה ביותר של מחלות החל מהצטננות וכלה בסרטן. ההומיאופתיה מטפלת באדם כמכלול ולא בתסמינים של המחלה. התסמינים של המחלה משמשים את הרופא ההומיאופת כקווים מנחים למציאת התרופה המתאימה.
רוב התרופות ההומיאופתיות מקורן בחומרים טבעיים ומיעוטן הוא מחומרים סינטטיים או אפילו מתוצרי לוואי של מחלות.

 

בידקו גם

תזונה ים תיכונית ובריאות הלב

תזונה ים תיכונית ובריאות הלב

תזונה ים תיכונית ובריאות הלב מידע חשוב ומעודכן בנושא שחוזר ועולה בתקופה האחרונה, בשיחות רבות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות