הורדת לחץ דם גבוה עם ביופידבק

הורדת לחץ דם גבוה עם ביופידבק

לחץ דם גבוה ושימוש בנשימה טיפולית

מאת: דורית גרינברג

אחד הנושאים שמטריד את רובנו, הוא לחץ דם גבוה, או כפי שהא מכונה לעיתים קרובות  “הרוצח השקט“. הסיבה שהוא מכונה כך היא שלפעמים אנחנו יכולים לסבול במשך שנים מלחץ דם גבוה מבלי לדעת את זה בכלל ופתאום זה מתגנב ומתקיף. על פי ההערכות כרבע מהישראלים סובלים מיתר לחץ דם ומדי שנה מתגלים כ-70 אלף ישראלים חדשים הסובלים מהמחלה. שכיחות המחלה עולה עם הגיל. אצל צעירים בשנות השלושים לחייהם שכיחות יתר לחץ הדם עומדת על כ-10%, בעוד שיותר מ-75% מבני ה-75 ומעלה יסבלו מיתר לחץ דם. על-פי הנחיות האגודה ליתר לחץ דם ,לחץ דם הגבוה מ-140/90 מחייב טיפול.

אחת הדרכים להתמודדות עם לחץ דם גבוה היא הטיפול התרופתי – טבלת התרופות הקיימות בשוק – משום שיש פתרונות רבים לנושא זה נסקור אותם כאן בקצרה על-מנת למנות את החסרונות והיתרונות של כל פתרון. זאת בכדי שתוכלו לקבל במקום אחד את כל המידע המלא. במידה ואתם סובלים (או מכירים מישהו שסובל) מלחץ דם גבוה, תוכלו להיעזר בפוסט זה על-מנת לקבל החלטה מושכלת על הדרך שבה אתם בוחרים להתמודד .

לפני שנתחיל למנות את הפתרונות, בואו ונבין מהן הסיבות ללחץ דם גבוה:

💡  הגורם הראשון הוא כמובן גיל  ככל שאנו מתבגרים לחץ הדם שלנו עולה.

💡  למין יש השפעה נוספת – גברים מפתחים לחץ דם גבוה בסביבות גיל 50 ואילו נשים מפתחות לחץ דם גבוה לאחר הפסקת המחזור החודשי (גיל הבלות).

💡  רקע משפחתי  – היסטוריה משפחתית של לחץ דם גבוה מעלה את הסיכוי שגם אתה תסבול מהתופעה.

בגורמים אלו אין לנו אפשרות לשלוט אבל יש לנו אפשרות לשלוט בגורמים אחרים:

 💡  משקל – משקל גבוה מגדיל את הסיכוי לסבול מלחץ דם גבוה והסיבה היא פיזיולוגית בלבד ככל שאנחנו נמצאים במשקל גבוה יותר הלב צריך להזרים כמויות דם גדולות יותר ולחץ הדם עולה – ולכן חייבם לשמור על משקל תקין בעזרת תזונה נכונה וספורט.

💡  מלח – האויב מספר 1 שלנו , תזונה עתירה במלח היא סכנה.

💡  קפה – אויב מספר 2 הוא הקפאין שמגביר את לחץ הדם ( מחקרים מראים שיש להמעיט בשתיית קפה, עד 3 כוסות ביום).

מעוניינים בפירוט והסברים נוספים? צפו בהרצאה “תזונה נכונה לסובלים מלחץ דם גבוה

 

 

מכיוון שלחץ דם גבוה גורם למחלות לב– לא נלאה אתכם במונחים מקצועים, אך כדי להסביר מדוע לחץ דם גבוה מגביר תחלואת לב, יש להבין כי לחץ דם גבוה גורם להתעבות דופן העורקים מה שגורם לזרימת הדם לרדת והסיכון להתקף לב עולה.

יש אין ספור פתרונות למניעת לחץ דם גבוה נמנה פה את העיקריים:

  • תרופות
  • שינוי תזונתי
  • שינוי אורח חיים לספורטיבי
  • שימוש בנשימה טיפולית

*הערה- כמובן שלכל אחד מהפתרונות יש את היתרונות והחסרונות שלו. לכן חשוב לבדוק גם את כל התופעות הלוואי בעיקר של התרופות, כל פתרון חייב להתאים לאורח החיים שלך כאדם.

בפוסט זה נפרט לגבי שימוש בנשימה טיפולית בעזרת ביופידבק להורדת לחץ דם גבוה.  צפו בתכנית של מיכל צפיר “לבחור נכון” המראיינת את דורית גרינברג בנושא.

 

 

רספירייט לאיזון לחץ הדםניתן לטפל ביעילות בלחץ הדם על-ידי שימוש בטכניקת נשימה טיפולית  נשימה איטית עם נשיפה ארוכה במיוחד. מחקרים קליניים בארה״ב, אירופה, אסיה וגם בישראל, הראו כי נשימה טיפולית מונחת מכשיר ה- RESPeRATE, מפחיתה את יתר לחץ הדם באופן משמעותי בכך שהיא גורמת להורדת פעילות עצבית סמפטטית, הרפיית השרירים המכווצים את כלי הדם הקטנים ומאפשרת זרימת דם טובה יותר.

תרגול עצמאי של נשימה טיפולית ניתן לביצוע באופן תאורטי לאחר שנים של תרגול (לדוגמא, נשימת יוגה ומדיטציה). הבעיה שגם לאחר שנים של אימון, תירגול ללא הנחית מכשיר דורש ריכוז מנטלי המפחית מהיעילות. מכשיר ה- RESPeRATE הופך את הנשימה הטיפולית לעניין פשוט ונעים המאפשר הורדת יתר לחץ דם תוך מספר שבועות.

על ה- RESPeRATE מורכב חיישן נשימה, יחידה מרכזית ואוזניות. המכשיר מנטר את דגם הנשימה הרגיל של המתרגל וממנו הוא מלחין בזמן אמיתי צלילים מנחים לשאיפה ולנשיפה. כל מה שעל המשתמש לעשות הוא לנשום לפי הצלילים המנחים. כל עוד המשתמש עוקב אחר הצלילים, מאריך ה RESPeRATE את צליל הנשיפה ובכך מאט את הנשימה. כאשר המשתמש אינו עוקב, המוזיקה מאיצה, חוזרת לנשימה המשתמש ומתחילה את תהליך ההאטה  טכניקה זו של הנחיית נשימה בזמן אמיתי של RESPeRATE  מוגנת בעשרות פטנטים והוכחה ביעילה במיוחד בהורדת יתר לחץ דם.

יש עוד פתרונות להורדת לחץ דם ללא תרופות וללא תופעות הלוואי שהן יוצרות לצורך כך מצורפת עבורכם כאן  הדרכה אינטרנטית חינמית בנושא:

 

 

מעוניינם ברכישת  ה- RESPeRATE, מלאו את הטופס המצורף

 

*גילוי נאותדורית גרינברג הינה מנכ”לית חברת מ.ד.ס פארם, המביאה לקהל הישראלי מגוון של פתרונות של רפואה מונעת, ללא שימוש בתרופות. הסבר נוסף על החברה ומוצריה, תוכלו למצוא על-ידי צפייה בהרצאה “תרופות מול טכנולוגיות“:

 

 

בידקו גם

שיטת מוח אחד - איך לדבר עם תת המודע שלנו

שיטת מוח אחד – איך לדבר עם תת המודע שלנו?

שיטת מוח אחד – איך לדבר עם תת המודע שלנו? מאת: רחל רודין. שיטת מוח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *