ספרים

מהי בריאות? בריאות היא מצב בו גופו של אדם שרוי בהרמוניה קיומית עם סביבתו, אינו סובל מסימפטומים גופניים ונפשיים שונים וכל זאת בהתאם לגילו. בריאותו של אדם נמדדת בזמן הארוך ובזמן הקצר. אם חלינו בשפעת או שברנו את אחת מעצמות גופינו נוגדר כ- 'לא בריאים' באופן זמני, מצב אשר עתיד לחזור לקדמותו לאחר תקופת החלמה מספקת. הגדרת הבריאות כוללת בתוכה גם את מובן הגיל שכן אין לצפות שתפקודו של אדם מעל גיל 67 יהיה דומה לתפקודו של אדם צעיר אשר כוחו עדיין במותנו.

 

sfr 2בריאות בגיל הזהב
כך יראו החיים שלכם…מצורפת כריכת הספר החדש על מקרה של איש – "לזרוס לונג בן 213 " אשר אפשר ללמוד ממנו גם לגבי ההתנהלות של כל אחד מאיתנו בשלושים או ארבעים השנים הקרובות.

פרטים על הספר ועל המחבר
לזרוס לונג בן 213 – טקסט גב הספר "ההנחה המקובלת שההזדקנות היא פרוגרסיבית ובלתי ניתנת לעצירה אינה נכונה" (פרופ' דורון מלמד, 14.2.2012).
הזקנה נכפתה על המין האנושי עד כה. אולם, בן שאול מעריך שהמצב עשוי להשתנות. ממחקרים עכשוויים בישראל, מביקורים בחברות ביוטכנולוגיה ומראיונות עם חוקרים מהשורה הראשונה, לרבות פרופ' מוסה יודעים, מהמובילים בתחום הנוירו-פרמקולוגיה בעולם, משרטט המחבר את קוויה של רפואת העתיד שתתרחש בשנים הקרובות ממש. בספר מוצגים תיאורים פשוטים ומובנים לכל הצפוי להתרחש בתחומי תאי הגזע, טלומרים, שיבוטים, תרפיית גנים, ננו-טכנולוגיה, סייבורגים, קשר בין המוח למחשב, אבולוציה מכוונת, והריפוי הצפוי של המחלות הכרוניות.
בפרק מקדים מצדיע המחבר לתור הזהב של המדע הבדיוני "הקשה" מאמצע המאה הקודמת, בכל הקשור לתחזיות הנוגעות להארכת חיים. באמצעות רופא גריאטרי מומחה מובא "מדד סינוף לזקנה", כלי אישי ראשון מסוגו לאנשים פעילים, העונה לשאלה "האם אני זקן?" ללא תלות בגיל. בפרק הסיום חוזר המחבר ומזהיר מפני החיים הארוכים שעלולים ליצור תחושת "נרטיב חסום", מציע עקרונות שונים לגרונטולוגיה הנרטיבית, כולל דרך עצמית לבניית התסריט העתידי של חייך. ד"ר יעקב בן שאול הוא מחברם של ארבעה ספרים ומרצה מבוקש בקרב אנשים הנמצאים לקראת ואחרי גיל הפרישה מהעבודה. ספרו האחרון, "מגה חיים", תורגם והופץ בעולם, זכה לשבחים רבים ולסיקור תקשורתי חסר תקדים בישראל.

 

 

ספר התעמלות לגיל השלישי תרגילי גמישות ובריאות בעזרת מקל, מאת: חנה שפריר – לרכישה באתר של מכון וינגייט.

המסר בספר זה הוא ש"גמישות עמוד השדרה קובעת את גילו של אדם". השיטה מבוססת על שילוב נכון של נשימה עמוקה ותנועה. כל התרגילים מבוצעים באמצעות מקל, העוזר למתוח את הגוף באוםן יעיל וסימטרי ללא מאמץ יתר. תרגילי המקל מותחים ומעסים את עמוד השדרה ואת הגוף כולו וגורמים לזרימת דם מוגברת בכל תאי הגוף ואיבריו הפנימיים. ביצוע  התרגילים דורש ריכוז והתאמת התנועה לקצב הנשימה. התרומה הגדולה ביותר של השיטה היא מניעת כאבי גב ומחלות דרכי הנשימה. התרגילים מיועדים לאנשים בריאים למטרות מניעה, אולם ערכם רב גם כשיטה מתקנת.

 

 

 

 

אתר סימנייה – מגוון ספרים העוסקים בבריאות הגיל השלישי.

 

 

פרפראות לגיל הזהב, מאת: מיקי גדיש – "לכל מי שהגיע לגיל הזהב ורוצה קצת שמחה בלבב, את הספר הזה הוא יאהב" הספר "פרפראות לגיל הזהב" הוא ספרה השלישי של מיקי גדיש.כמו ספריה הקודמים גם ספר זה מתובל בהומור וחוכמת חיים המובילים אותנו למצב רוח צעיר ורענן. באתר צומת ספרים.

 

 

 

 

 

 

ספרים בחצר – מספק מגוון רחב של ספרים העוסקים בגיל השלישי.

בידקו גם

בריאות כללית ואריכות ימים

בריאות כללית ואריכות ימים על-ידי האטת ההזדקנות

בריאות כללית ואריכות ימים שלום חברים ותיקים! פוסט זה נכתב בשבוע הראשון של אוקטובר, לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות