פעילות גופנית

פעילות כוח  מחקר חדש נמצא כי אימוני כוח ואימונים אירוביים מקטינים את צריכת השירותים הרפואיים בנשים קשישות. מדובר בשירותים כמו ביקורי רופא, בדיקות רפואיות וכדומה.

 

 

meravמרב בכל מצב
מדובר בתוכנית TV עם רעיון מעניין שאפשר בעזרת קצת משמעת עצמית והקדשת 7 דקות ביום לשפר את התחזוקה של הגוף, שרירים, גמישות, תנועתיות ועוד. כדאי להיכנס ולצפות. מוגש בצורה נגישה בסרטונים קצרים ומוסברים היטב – ההדגמות נראות פשוטות ואפשר לאמץ אותן בקלות. לפעמים מביאה מרב אורחים מעניינים לפגישות המצולמות וזה בונוס נוסף.

 

 

 

 

or 2פעילות גופנית בכל גיל – כתבה מאורגנת ומסודרת המנחה איך ניתן להיות פעיל ובריא גם בגיל המבוגר.

טכניקת אלכסנדר  טכניקת אלכסנדר או בשמה האחר שיטת אלכסנדר פותחה על-ידי שחקן ומורה אוסטרלי שחיפש מזור לבעיות במיתרי הקול שלו שחיבלו ביכולתו הקולית ופגמו באיכות משחקו. מכיוון שלא מצא פתרון אצל רופאיו, החל אלכסנדר לחקור את עצמו בניסיון למצוא את מקור הבעיה. בעקבות התצפיות העצמיות שערך, מצא אלכסנדר ששינויים ביציבת הגוף, תשומת לב לכיווני תנועה ושליטה ראשונית הכוללת: שחרור הצוואר, הנעת הראש קדימה ולמעלה באופן המאריך את עמוד השדרה, מרחיב את הגב ומשחרר את הברכיים, מביאים למודעות גופנית המשפרת בהדרגה בעיות שונות בדרכי הנשימה העליונות. בתהליך ממושך שערך שנים, תרגם אלכסנדר את תצפיותיו העצמיות לתורה סדורה המלמדת איך להשתמש בגוף בצורה היעילה ביותר כדי לשפר את איכות החיים. גם כאן הסברים טובים כתשובה לשאלות הבאות:

 • מהי טכניקת אלכסנדר?
 • עקרונות טכניקת אלכסנדר?
 • איך לומדים את טכניקת אלכסנדר?
 • מי זקוק לטכניקת אלכסנדר? ומה התועלת שבה?
 • מהי הכשרתו של מורה בטכניקת אלכסנדר?

יוגה
מומלצת פעמים רבות כפעילות המתאימה גם לגיל הבוגר. יוגה היא תורת חיים שלמה שפותחה במשך אלפי שנים בהודו. זוהי שיטה להתפתחות אישית שמקיפה את מכלול הישות האנושית ? גוף, נפש ונשמה. חכמי היוגה ראו את הנשמה כזהות האמיתית של האדם, ואת הגוף הגשמי ככלי רכב שנהגו היא הדעת, ישות שכוללת שכל ונפש. פעילות גופנית, רגש ודעת הם שלושת הכוחות שמניעים את הגוף. כוחות אלה חייבים להיות באיזון. כדי לקיים את יחסי הגומלין בין הגוף לבין הנפש, פיתחו חכמי היוגה שיטה ייחודית לשמירת האיזון שמשלבת את התנועות הנדרשות לבריאות גופנית, עם נשימה והתבוננות פנימית (מדיטציה) שנדרשות לבריאות נפשית.
יוגה היא שיטת לימוד שמטרת להשיג אחדות של הנפש, הגוף והנשמה, באמצעות תרגול גופני, נשימות והתבוננות פנימית (מדיטציה). תרגילי הגוף ביוגה מתוכננים כך שיפעילו לחץ על המערכות הפנימיות של הגוף ויגבירו את יעילותן לשם השגת בריאות שלמה. טכניקות הנשימה מבוססות על התפיסה כי הנשימה היא מקור החיים של הגוף, וששליטה מוגברת בנשימה משפרת את הבריאות ואת תפקוד הגוף והנפש כאחד. התרגול הגופני והנשימה מכינים את הגוף והנפש לקראת התבוננות פנימית, ומקלים על המתרגל להשיג שקט נפשי ושחרור ממועקות היומיום. תרגול סדיר של שלושת מרכיבי היוגה מביא להתפתחות נפש מוארת, מחשבה צלולה וגוף חסון.

שיטת פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז נקראת על שם מייסדה דר' משה פלדנקרייז. שיטת פלדנקרייז היא שיטת חינוך גופני המשלבת תנועות גוף עדינות עם מודעות מודרכת שמטרתה לשפר ולהעצים את התפקוד האנושי. באמצעות השיטה ניתן להגביר את הנינוחות וטווח התנועה, לשפר את הגמישות והקואורדינציה, ולגלות מחדש את היכולת הגלומה בנו לבצע תנועה יעילה ונאה. שיפורים אלה ביכולת התנועתית מתבטאים לעיתים תכופות בשיפור מערכתי של שאר היבטי החיים האנושיים – רגשות, יכולות מנטאליות ויכולות נפשיות. באתר תמצאו תשובות לשאלות:

 • מי היה ד"ר משה פלדנקרייז?
 • עקרונות שיטת פלדנקרייז.
 • מי זקוק לשיטת פלדנקרייז?
 • איך פועלת שיטת פלדנקרייז?
 • שיעורים קבוצתיים.
 • טיפולים אישיים.
 • במה נבדלת שיטת פלדנקרייז ממסז' או טיפול כירופרקטי?
 • מהי ההכשרה שמקבלים מטפלים בשיטת פלדנקרייז?

 

אתר בגילנו ריכז אוסף של כתבות העוסקות בפעילות גופנית, כמו: טיפים, פעילות גופנית בקיץ, שחיה, פעילות גופנית המתאימות למפרקים ועוד.

בידקו גם

בריאות כללית ואריכות ימים

בריאות כללית ואריכות ימים על-ידי האטת ההזדקנות

בריאות כללית ואריכות ימים שלום חברים ותיקים! פוסט זה נכתב בשבוע הראשון של אוקטובר, לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות