תזונה ובריאות

כמה מילים על תזונה ובריאות
הקשר בין  תזונה ובריאות ברור – בעשורים האחרונים הולכת וגדלה המודעות להשפעת המזון שאנו אוכלים על אורח חיינו אוכל איכותי מזין את הגוף ואילו אוכל באיכות נמוכה (junk food), פוגע בגוף ומרעיל אותו שכן הוא מעמיס על מערכות הגוף פעילות של סינון ופינוי רעלים הנוצרים ממשקעים של אוכל קלוקל.

ttt1מהו מזון בריא
מודעות לתזונה בריאה. תזונה על פי הגיינה טבעית, דרך להורדת משקל, טבעונות, מתכונים של מטבח טבעי ועוד.

 

 

 

תזונה נכונה בגיל המבוגר
חשובה למניעת מחלות כרוניות ולשימור איכות החיים. הגוף, גם היחסים בין מזון, תזונה ובריאות הגוף עוברים תמורה כתוצאה משינויים פיזיולוגיים.

 

 

10 מזונות שדומים לאברי הגוף עליהם הם מגינים – כל ילד יודע ש"האדם הוא מה שהוא אוכל", אבל מסתבר שיש דמיון גדול יותר משחשבנו בין גוף האדם למזון. מצאנו 10 מזונות שדומים מאוד במראה החיצוני שלהם לחלקי הגוף שהם מזינים בצורה הטובה ביותר. צירוף מקרים? ייתכן, אבל זה לא גורע מהיתרונות הבריאותיים.

 

אחרי גיל 60
צריך להקפיד יותר על תזונה נכונה כדי למנוע בעיות שמגיעות עם הגיל. מה לאכול, כמה ומתי. הדיאטנית ענבל קרקו מסבירה במדור בריאות ב- ynet

 

 

שינה טובה קשורה לבריאות ולירידה במשקל – שינה משפיעה על חילוף חומרים, הוצאה קלורית ומסת שומן בגופנו, וכך משפיעה היא גם משקלנו. בשביל לשמור משקל בטווח "בריא", חשוב גם לשמור על שינה בטווח ה"בריא".

תרומתה של אכילה מודעת – מרזים בלי לחשוב על כך ובלי לספור קלוריות.

 

 

 

בככר השבת
תקראו כיצד ניתן לאכול בריא בחג – זהו נושא מיוחד של בריאות כללית המתייחס לתזונה נכונה בגיל השלישי בו לא תמיד יש בשביל מי לבשל ולכן פחות משקיעים.

 

 

 

 

תזונה בריאה בגיל הזהב
היא הכרחית לבריאות הגוף והנפש. על התזונה להיות מורכבת מכל אבות המזון הכוללים: חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים. אתר עשיר ויפה.

 

הדוגמא של מיכל צפיר – ד"ר דני קרת ציין כי אדם שמוקף חברים חי חיים שלווים ורגועים יותר, וכי שלווה ורוגע משפרים בריאות ומאריכים חיים. אנשים המשתייכים לקהילה, מוקפים במשפחה ומנהלים יחסי קירבה ואינטימיות, ישפרו את איכות חייהם וגם יאריכו אותם. מיכל צפיר הקשיבה ויישמה ושפרה את הרגלי החיים.

בידקו גם

בריאות כללית ואריכות ימים

בריאות כללית ואריכות ימים על-ידי האטת ההזדקנות

בריאות כללית ואריכות ימים שלום חברים ותיקים! פוסט זה נכתב בשבוע הראשון של אוקטובר, לפני …

תגובה אחת

  1. מעוניין בסדנא לגמלאים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות