דף הבית / בריאות ותזונה / תשע נקודות מבט של אהבה
תשע נקודות מבט של אהבה

תשע נקודות מבט של אהבה

תשע נקודות מבט של אהבה דרך כלי ה״אניאגרם״

אירית אוסטרובסקי

מאת: אירית אוסטרובסקי

 

 

 

כדי להסביר למה אני מתכוונת כשאני אומרת שיש תשע נקודות מבט של אהבה, אתחיל בסיפור אישי:

לפני כ-15 שנה פגשתי את מי שמאז בן זוגי לחיים.  אני כבת 50 והוא 55. התאהבנו:) עברנו לגור ביחד, האהבה פרחה,  היינו בעננים…  ואז התחילו המתחים, הוויכוחים, תקשורת פגומה… כל אחד בא עם הרקע שלו מזוגיות קודמת, מהחיים בכלל. למזלנו, האהבה היתה חזקה מספיק כדי לא לפרק את החבילה ולא לוותר ולהסכים להכנס להרפתקאת לימודים משותפת של כלי התפתחותי לתקשורת מדויקת לחיינו. מאז ועד היום זה הכלי שעוזר לנו ומדייק את השיח בינינו ברגעי משבר, חוסר הסכמה, בתקשורת שלנו עם הילדים, הנכדים ועוד.

זהו כלי התקשורת וההתפתחות האישית ה״אניאגרם״.

שנים של לימודים בארץ ובעולם, התפתחות אישית וחיפוש הנוסחה המדויקת ביותר ל-3 תחומים שמנסיון חיי גם האישיים וגם המקצועיים, זיהיתי את הקשר הבלתי נמנע בין תקשורת, תזונה ותקציב מאוזנים (או לא). ברגע שאחד מהם יותר מאיזון, קיים סיכוי גבוה שגם שני האחרים ינזקו ברמה כזו או אחרת. בכדי להגיע לאותה שלווה שרובנו מחפשים להגיע אליה בחיים, חשוב מאוד שיהיה באיזון כל אחד מתחומים אלה – לחוד וביחד.

מזהים זאת אצלכם? אולי אצל אנשים בסביבתכם?

הנושא הכי חשוב ונוגע בכל אחד ואחד מאיתנו וסביבו הכל מסתובב היא ה״אהבה״! כל חיינו מסתובבים סביב האהבה.

מילדות – ״אם אהיה ילד טוב או אעזור לאמא, או אהיה הכי טוב בכיתה, או אצחיק, או אהיה התלמיד הכי חכם בכיתה וכו, אמא, אבא, המורה יאהבו אותי״. אח״כ בצבא, בלימודים הגבוהים, החברות/חברים בחיי, בעבודה, בת/בן זוגי, בני המשפחה…

אהבהמתחילים לזהות? – הכל סביב האהבה!

אז איך עושים את זה?

בהרצאת הדגל: ״תשע נקודות מבט של אהבה״, שתמציתה הועברה בכנס האינטרנטי של ״מעגלי החיים +60״ – ״אריכות ימים בבריאות ובאושר״ (ומצורפת לצפייה כאן בהמשך), תוכלו להתחיל ולזהות את 9 נקודות המבט של אהבה דרך כלי ה״אניאגרם״.

לכל אחת מ-9 האסטרטגיות יש אמונה בסיסית שמשפיעה על הדרך בה אנחנו תופסים את העולם והיא מתנהלת מאחורי הקלעים. זיהוי האסטרטגיה מאפשרת לראות את המניעים הנסתרים – מה גורם לנו לפעול בצורה מסוימת או לעצור, מהם המכשולים, מה המתנות של כל אסטרטגיה.   מה רצוי ומה לעולם לא רצוי לעשות מול האסטרטגיות השונות?

מיד תוכלו להתחיל להמחיש ולדייק זאת ולהשתמש בכלים שתקבלו כאן לבניית תקשורת אפקטיבית ומדויקת לחייכם.

כי זה לעולם לא מאוחר מידיי.

המשך יבוא…

 

 

*גילוי נאות: אירית אוסטרובסקי, מאמנת, מרצה ומנחת קבוצות לאיזון משולש הבריאות. נייד: 052-2528420, דוא”ל: iritostrowski@me.com, אתר: www.irit3angle.com

 

בידקו גם

הורדת לחץ דם גבוה עם ביופידבק

הורדת לחץ דם גבוה עם ביופידבק

לחץ דם גבוה ושימוש בנשימה טיפולית מאת: דורית גרינברג אחד הנושאים שמטריד את רובנו, הוא לחץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד הייתם רוצים לדעת?
יש לכם הצעה, שאלה או רעיון? 
כיתבו לנו כאן

close-link