דף הבית / גלריות / ארכיון סרטי השבוע

ארכיון סרטי השבוע

סדנופש יוגה-תרפיה בקרואטיה ב GREEN EDEN

מקום קסום, השוכן במרכז קרואטיה, על גדת נהר עם מי טורקיז צלולים, בין שדות ויערות מוריקים. זהו מרכז נופש, יוגה ובריאות, שהקים זוג ישראלים, כדי להגשים את חלומם וחלומות של אחרים.

 

 

סיפור חיים דרך יצירת מיניאטורות

“עולם קטן” סיפורו המעניין של ניצול שואה בן 95  שמספר את סיפור חייו דרך יצירת מיניאטורות. סיפור חיים בתצוגות של משה זמטר פתוח עתה לביקור וישנה גם אפשרות להזמין סדנה יצירתית עבור הנכדים.

פרויקט “אמת אחרת”

הידעתם? בפרויקט “אמת אחרת” חקרו את כוח הריפוי של הלב, את השדות האנרגטיים אשר יוצאים מתוכנו ומשפיעים על הסביבה שלנו…חשוב לכן עוד יותר לשים לב לכוונות ולרגשות שלנו…הקשיבו להרצאה הקצרה וכתבו לנו מה דעתכם ב”צור קשר” מה הניסיון שלכם מראה?

קידום הקהילה ולא על חשבון היחיד

הגישה שלנו בפורטל “מעגלי החיים +60” היא להדגיש יותר את ה”אנחנו“, משמע הקהילה, מאשר ה”אני“. רבי לורד יונתן זקס, מציג אנקדוטות מעניינות לגבי גישה זו, המתאימה מאד לבני הגיל השלישי ולתובנות המגיעות בעקבות הניסיון והגיל.

 

הסודות להצלחה על-פי ביל גייטס, וורן באפט וסטיב ג’ובס

בתקופות שונות בחיים אנחנו לומדים כמה דברים חשובים. אנשים מצליחים כמו בייל גייטס, וורן באפט וסטיב ג’ובס, כנראה למדו היטב ואפשר לשחזר ולאמת את הסודות להצלחה שהם מתארים. שווה צפייה ואולי גם כמה תובנות !!
 

מה הקשר בין יידיש לטייקונים?

שימוש בהומור לשיפור מצב הרוח והבריאות. הפעם ב”סרטון השבוע” בחרנו להציג את “קטע הטייקונים” עם יעקב בודו ודובל’ה גליקמן מתוך ההצגה דז’יגאן ושומאכר. מערכון משעשע המשתמש במשחקי לשון וחידודי מילים ביידיש שיצחיקו אתכם עד דמעות.

רגע של תרבות

בימים אלה עולות דעות שונות בנושא תרבות בכלל ומוזיקה בפרט. טוב להיזכר בשירים של פעם, כמו אלה של שלישיית גשר הירקון” כפי שנאמר, שירים שלא נס לייחם.

אריכות חיים עם אליהו ענבים

לאריכות ימים ושנים, יש כמה דרכים. צפו בסרטון למעלה וגלו דרך מיוחדת שהביאה חקלאי בן 83 להרגיש טוב, בריא וחזק. זו אחת הדרכים לאיכות חיים במיטבה.

סטנד-אפ: On live

תמיד אנחנו ממליצים להסתכל על החיים עם הומור וצחוק. בקטע הסטנד-אפ של דייב אלן (Dave Allen) הוא מספר בהומור על החיים אחרי הפרישה לפנסייה.

 

“גיל בשביל” – נחל ציפורי

שביל ישראל מיועד לכולם, גם לצעירים ברוחם ולא רק בגופם. במסגרת “מורשת בגליל” הוקם פרוייקט מיוחד הנקרא”גיל בשביל“. מדובר על טיולים מאורגנים ומודרכים המתוכננים ומותאמים כך שגם, קהל הגמלאים, יוכל לטייל וליהנות מ”שביל ישראל”. הסרטון שלמעלה הינו מצגת קצרה, התמתעד את אחד הטיולים הללו לנחל ציפורי.

סיור ארכיאולוגי מהכורסא

מה דעתכם על סיור מהכורסא והמחשב הבייתי, ישר לגן הארכיאולוגי בירושלים, חפירות הכותל ומרכז דיווידזון? מורה הדרך והארכאולוג דני הרמן לוקח אותנו בסיור קצר אל מה שהיה לפני 2000 שנה בכותל הדרומי של הר הבית, שערי חולדה ובמיוחד הפינה הדרום מערבית המיוחדת המתחברת לכותל המערבי המוכר יותר. 

 

דוד רובינגר ז”ל – צלם המדינה

דוד רובינגר צלם המדינה וחתן פרס נובל נפתר בגיל 92. דוד מוכר בזכות צילומיו שהפכו לאייקונים. הסרטון למעלה צולם לכבוד יום ירושלים ובו הוא מספר, לענת דולב, בכנות ובצניעות על הדרך שעשה. יהיה זיכרו ברוך.

הגיל הנעלם

תודות לעליה המתמדת בתוחלת החיים, נוצרו לאנשים שעברו את גיל 60 עוד 20-30 נוספות אשר רצוי לתכנן.
ד”ר צבי לניר קורא לתקופה זו “הגיל הנעלם” ויש לו כמה הצעות ותובנות לגבי מה שניתן לעשות. הידע הבסיסי
המתבהר והולך הוא שיש פערים אישיים בין הגיל הכרונולוגי (לוח השנה) והגיל הפונקציונלי (התפקוד וההרגשה)
אחת המטרות המרכזיות שלנו בפורטל היא לעזור לאנשים בני +60 לתכנן ולתפקד היטב כ”צעירים ברוח ובהרגשה”
כלומר, לשפר את איכות החיים בשנים הנוספות שקבלנו.

 

הסרט “ישראל היפה” 

 

חכמת החיים של שמעון פרס

תוחלת החיים העולה מאפשרת לאנשים להגיע לתובנות מעניינות מתוך חכמת חיים אשר כדאי ללמוד ממנה

 

 

החצר הפנימית

מרכז שירותים ומענה למשפחה הרב דורית: מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה? חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק? – החצר הפנימית.

 

בידקו גם

גלריה יחודית לעבודות קרמיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *