ארכיון סרטי השבוע

כוחו של סיפור – להמשיך את העדות ולהחיות את הסיפור

לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה אנחנו ממליצים על הרצאה מיוחדת שצולמה מראש

נעמי האיתן משתפת בקטעים מסרטי זיכרון שהפיקו על שורדי השואה במהלך השנים באולפני אתרוג

 

איך להמשיך ולהתפתח בגיל השלישי

מתחילת המיזם אמרנו וכתבנו כי הגיל הוא רק מספר בתעודת הזהות. בגיל הפנסיה כל אחד יכול לבחור מה לעשות, איך להמשיך לחיות ולהתפתח. כאן מתוארת הדרך של יהודית גוטמן, חברה טובה מקיבוץ אלונים. נשמח לקבל עוד ראיונות וסיפורים משלכם.

חכמת החיים הנצברת בגיל השלישי

מומלץ לצפות במיוחד לקראת המעבר לגיל הרביעי

למה כדאי לנו לבנות קורס דיגיטלי?

בטוח שגם לכם יש  רעיון, ידע ומיומנויות שתשמחו להפוך לקורס דיגיטלי. הירשמו בשירות הממוקד קבלו חינם את הפרקים לתכנון הקורס. בהם תפתחו את הראש לקהלי יעד אפשריים ולרעיונות נוספים שהכינה עבורכם אוסנת חפץ. שימו לב, יש גם המשך חינםאיך להשתלב בשיווק שותפים.

אקטיב אייג’ינג

״זה מטורף להחליף עובד עם 40 שנות ניסיון בילד בן 30״

״אני לוקח את הצעירים בהליכה בעבודת המחקר שלי״

ציטוט מהראיון עם פרופ' צחנובר שהתקיים ב 28.6.2020, במכון לחקר הסרטן במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. הראיון  נעשה במסגרת הקמפיין לאקטיב אייג’ינג בו השתתפנו גם אנחנו "מעגלי החיים+ 60" הכול ביוזמת המרחב ליזמות 60+. ערך והשתתף בראיון : גבי מעיני ביחד עם קובי רייפן ושאול פלוריאן.

ימי קורונה והזדמנויות חדשות

מי הקורונה נותנים זמן והזדמנות לחשוב מחדש לחשוב קצת אחרת. לפני יומיים קבלנו את הדברים החשובים האלה שד"ר מיכה גודמן אומר על התנ"ך על הגיל המבוגר ועל הראיה והמודעות שלנו לגבי הגיל השלישי. כבר בתחילת דרכנו כאן בריכוז ואיתור המידע מצאנו את המונח "מגה חיים" וחשבנו כי כפי שג'יין פונדה הסבירה ב- TED העולם יכול לחזור להיות בהנהגת מבוגרים מנוסים, חכמי השבט. ד"ר מיכה גודמן מסביר היטב את הכוון.

יישומון pillow לדיור מוגן מותאם אישית

דיור מוגן ובתי אבות עולים לאחרונה לסדר היום ומאפשרים מגוון דרכים לחיים פעילים בגיל השלישי. בראיון תוכלו לשמוע על  אפליקציה קלה ופשוטה המובילה לבחירה והתאמה של הדיור הנכון כולל ייעוץ מותאם אישית בקצה התהליך הקצר כנסו ליישומון PILLOW ותראו כמה קל.

שיווק בפיסבוק ובנית קורס דיגיטלי

גולשים וותיקים שיש להם ידע אישי ורוצים לבנות מוצר דיגיטלי במטרה להכנסה נוספת ימצאו במטרו 66 קורס מיוחד יעיל ופשוט. מטרו 66 פונה לכל בעלי העסקים ונותני השירותים בכל גיל שיש להם עניין בגיל השלישי. זה במיוחד כולל יזמים בגיל +60 שרוצים למנף את המיזם שלהם בעזרת פעילות יעילה ופשוטה בפייסבוק.

אינגה בת 97 והיא אוהבת את החיים

כולנו מחפשים את הדרך הנכונה לאריכות ימים בשמחה, בחכמה ובאושר. הנה מישהי שהגיע לגיל 97 , נהנית מכל רגע ואפשר ללמוד ממנה מהם הדברים החשובים ביותר בחיים, מומלץ לראות !

יורם טהרלב בבוקר לח בשנת תשסח

כאשר הגיל עולה ומתקדם הוא מביא גם שינויים ומכאובים אבל גם מבט על חכם ומבין. אם מוסיפים גם הומור שנון וכשרון כמו של יורם טהר לב החוויה מרעננת.

 

השיר הללויה בנגינה ושירה של ד"ר נאדר בוטו

הללויה הוא שיר מוכר בביצועים רבים הכוון והביצוע כאן הוא מיוחד מאד כי מדובר בשלוש שפות שלוש דתות ושלוש אמונות אבל כאשר מדובר על אהבה ושלום זה מדבר אל כולנו, אל כל אחד מאיתנו, הקשיבו ותיהנו

כנגד כל הסיכויים

נכון כי בתקופה הנוכחית הבלגן בארץ גדול אבל תמיד כדאי לזכור את התמונה הכללית הגדולה. מה עשינו עד היום כנגד כל הסיכויים. מקווה כי גם מהבלגן הגדול בכל זאת יצא משהו טוב וחיובי. 

סטנדאפ בגיל השלישי!

אנחנו יודעים כבר מזמן כי תמיד טוב לצחוק קצת…במיוחד כאשר מדובר על עצמנו…צחוק יפה לבריאות ולאחר כמה מעגלי חיים יש על מה לצחק!! הצטרפו אל דניאל לוז בתיאטרון הנגב.

ריקודי סווינג – זוגיות בגיל השלישי

אחד המקומות הטובים להיכרויות, פרק ב', שמירה וטיפוח הזוגיות והאינטמיות בגיל השלישי – הצטרפות לפעילויות המעודדות זוגיות. קראו עכשיו את הטור של מרים ברנר לחודש אפריל העוסק בהיכרויות ופרק ב' בגיל 60+

 

התנהלות כלכלית נכונה לקראת יציאה לפנסיה והלאה

אסף פולינובסקי, בעל תואר ראשון בכלכלה התמחות במימון, רישיון פנסיוני ומנהל השקעות, בהרצאה בנושא "התנהלות כלכלית נכונה לקראת יציאה לפנסיה והלאה", במסגרת כנס "אריכות ימים בבריאות ובאושר"

דוד בן בסט מראיין את ד"ר נאדר בוטו בערוץ 20

צפו בדוד בן בסט מראיין את ד"ר נאדר בוטו בערוץ 20, בנושא שדות אנרגיה סביבנו.

מסעו של לאונרד ברנשטיין לירושלים של פעם

אנחנו חוגגים 70 שנה למדינה. גם יום ירושלים השנה הוא אירוע מיוחד. רוצים להשתתף במסע היסטורי של לאונרד ברנשטיין בירושלים של פעם? ולהאזין לקונצרט המיוחד שלו על הר הצופים? כאן ההזדמנות..

ישראל – כנגד כל הסיכויים

אנחנו חוגגים 70 שנה למדינה. אולי תרצו לדעת כמה עובדות מעניינות עליה? עובדות אמתיות מנקודת מבט כלל עולמית. לראות, לשמוע ולהתפלא. המשך שנת 70 מוצלחת !​

נשים פורצות דרך

יום האישה מהווה הזדמנות מיוחדת נוספת להכיר נשים פורצות דרך. כאשר מדובר באישה בגיל השלישי והדרך בה היא מתארת את עושר חוויותיה ועומקן. מומלץ לראות עד הסוף.

 

היערכות הכלכלה בישראל לבני הגיל השלישי

כתבה בערוץ 10:
האם ישראל מתכוננת לשני העשורים הבאים מבחינה חברתית כלכלית?
האם ישראל נערכת נכון לעלייה בתוחלת החיים?
כיצד מתכוננים למהפכת הגיל השלישי?
במגזין של אושרת קוטלר יש כמה תובנות מעניינות…. 
האם באמת הגיע "תור הזהב"?
ראו את הסרטון ואת הכתבה מתחתיו וחזרו אלינו עם תגובות ב"צור קשר

 

סיפור חיים דרך יצירת מיניאטורות

"עולם קטן" סיפורו המעניין של ניצול שואה בן 95  שמספר את סיפור חייו דרך יצירת מיניאטורות. סיפור חיים בתצוגות של משה זמטר פתוח עתה לביקור וישנה גם אפשרות להזמין סדנה יצירתית עבור הנכדים.

פרויקט "אמת אחרת"

הידעתם? בפרויקט "אמת אחרת" חקרו את כוח הריפוי של הלב, את השדות האנרגטיים אשר יוצאים מתוכנו ומשפיעים על הסביבה שלנו…חשוב לכן עוד יותר לשים לב לכוונות ולרגשות שלנו…הקשיבו להרצאה הקצרה וכתבו לנו מה דעתכם ב"צור קשר" מה הניסיון שלכם מראה?

קידום הקהילה ולא על חשבון היחיד

הגישה שלנו בפורטל "מעגלי החיים +60" היא להדגיש יותר את ה"אנחנו", משמע הקהילה, מאשר ה"אני". רבי לורד יונתן זקס, מציג אנקדוטות מעניינות לגבי גישה זו, המתאימה מאד לבני הגיל השלישי ולתובנות המגיעות בעקבות הניסיון והגיל.

 

הסודות להצלחה על-פי ביל גייטס, וורן באפט וסטיב ג'ובס

בתקופות שונות בחיים אנחנו לומדים כמה דברים חשובים. אנשים מצליחים כמו בייל גייטס, וורן באפט וסטיב ג'ובס, כנראה למדו היטב ואפשר לשחזר ולאמת את הסודות להצלחה שהם מתארים. שווה צפייה ואולי גם כמה תובנות !!
 

מה הקשר בין יידיש לטייקונים?

שימוש בהומור לשיפור מצב הרוח והבריאות. הפעם ב"סרטון השבוע" בחרנו להציג את "קטע הטייקונים" עם יעקב בודו ודובל'ה גליקמן מתוך ההצגה דז'יגאן ושומאכר. מערכון משעשע המשתמש במשחקי לשון וחידודי מילים ביידיש שיצחיקו אתכם עד דמעות.

רגע של תרבות

בימים אלה עולות דעות שונות בנושא תרבות בכלל ומוזיקה בפרט. טוב להיזכר בשירים של פעם, כמו אלה של שלישיית גשר הירקון" כפי שנאמר, שירים שלא נס לייחם.

אריכות חיים עם אליהו ענבים

לאריכות ימים ושנים, יש כמה דרכים. צפו בסרטון למעלה וגלו דרך מיוחדת שהביאה חקלאי בן 83 להרגיש טוב, בריא וחזק. זו אחת הדרכים לאיכות חיים במיטבה.

סטנד-אפ: On live

תמיד אנחנו ממליצים להסתכל על החיים עם הומור וצחוק. בקטע הסטנד-אפ של דייב אלן (Dave Allen) הוא מספר בהומור על החיים אחרי הפרישה לפנסייה.

 

"גיל בשביל" – נחל ציפורי

שביל ישראל מיועד לכולם, גם לצעירים ברוחם ולא רק בגופם. במסגרת "מורשת בגליל" הוקם פרוייקט מיוחד הנקרא"גיל בשביל". מדובר על טיולים מאורגנים ומודרכים המתוכננים ומותאמים כך שגם, קהל הגמלאים, יוכל לטייל וליהנות מ"שביל ישראל". הסרטון שלמעלה הינו מצגת קצרה, התמתעד את אחד הטיולים הללו לנחל ציפורי.

סיור ארכיאולוגי מהכורסא

מה דעתכם על סיור מהכורסא והמחשב הבייתי, ישר לגן הארכיאולוגי בירושלים, חפירות הכותל ומרכז דיווידזון? מורה הדרך והארכאולוג דני הרמן לוקח אותנו בסיור קצר אל מה שהיה לפני 2000 שנה בכותל הדרומי של הר הבית, שערי חולדה ובמיוחד הפינה הדרום מערבית המיוחדת המתחברת לכותל המערבי המוכר יותר. 

 

דוד רובינגר ז"ל – צלם המדינה

דוד רובינגר צלם המדינה וחתן פרס נובל נפתר בגיל 92. דוד מוכר בזכות צילומיו שהפכו לאייקונים. הסרטון למעלה צולם לכבוד יום ירושלים ובו הוא מספר, לענת דולב, בכנות ובצניעות על הדרך שעשה. יהיה זיכרו ברוך.

הגיל הנעלם

תודות לעליה המתמדת בתוחלת החיים, נוצרו לאנשים שעברו את גיל 60 עוד 20-30 נוספות אשר רצוי לתכנן.
ד"ר צבי לניר קורא לתקופה זו "הגיל הנעלם" ויש לו כמה הצעות ותובנות לגבי מה שניתן לעשות. הידע הבסיסי
המתבהר והולך הוא שיש פערים אישיים בין הגיל הכרונולוגי (לוח השנה) והגיל הפונקציונלי (התפקוד וההרגשה)
אחת המטרות המרכזיות שלנו בפורטל היא לעזור לאנשים בני +60 לתכנן ולתפקד היטב כ"צעירים ברוח ובהרגשה"
כלומר, לשפר את איכות החיים בשנים הנוספות שקבלנו.

 

הסרט "ישראל היפה" 

 

חכמת החיים של שמעון פרס

תוחלת החיים העולה מאפשרת לאנשים להגיע לתובנות מעניינות מתוך חכמת חיים אשר כדאי ללמוד ממנה

 

 

החצר הפנימית

מרכז שירותים ומענה למשפחה הרב דורית: מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה? חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק? – החצר הפנימית.

 

בידקו גם

מעגלי הקשבה – סיפורי חיים כחלק מהחוויה

מעגלי הקשבה – סיפורי חיים כחלק מהחוויה האנושית הקולקטיבית

מעגלי הקשבה – סיפורי חיים כחלק מהחוויה האנושית הקולקטיבית סיפורי חיים היו תמיד חלק מהחוויה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות