חזרה לשגרה - זמן לשדרוג והתאמת הבית מחדש

טור טיפים לעיצוב הבית לגיל השלישי החדש – מאי 2021

טור טיפים לעיצוב הבית לגיל השלישי החדש – מאי 2021

והחודש: חזרה לשגרה – זמן לשדרוג והתאמת הבית מחדש

עירית נווהעירית נווה, מעצבת פנים לגיל השלישי החדש, מביאה לכם מידי חודש אוסף של טיפים, המלצות ודוגמאות לדרכים בהם תוכלו לעצב את פנים הבית, תוך התאמות לגיל ולצרכים חדשים ועתידיים.

עם היציאה לפנסיה ושעות הפנאי הרבות, מוצאים את עצמם הרבה אנשים עם מוטיבציה לשפץ, לשנות ולשדרג את ביתם. אז רגע לפני…בואו כנסו וקראו את הטור וקבלו טיפים שיעזרו לכם. תוכלו (אתם מוזמנים) גם ליצור קשר ישיר עם עירית נווה להתייעצות.

עירית גם מעבירה הרצאת זום: 5 סיבות טובות (לא) לוותר על שיפוץ הבית בגיל השלישי שימו ♥ קישורים להרצאות ותאריכי ההרצאות מתעדכנים כל הזמן.

*******

💡 מאי 2021 – חזרה לשגרה – זמן לשדרוג והתאמת הבית מחדש

עיצוב פנים לגיל השלישי בתקופה זו מציב אתגרים מיוחדים וחדשים. ראו הדוגמאות, חשבו מה מתאים לכם וצרו קשר ישיר להתייעצות.  הפרטים כאן למטה וזו ההזדמנות לעיצוב פנים בהתאמה לצרכים החדשים שלכם.

בשעה טובה אנחנו מרגישים מיום ליום את החזרה לשיגרה וזה הזמן להסתכל אחורה על התקופה ולחשוב מה למדנו על עצמנו ועל המשפחה שלנו בשנה האחרונה?

למדנו שהבית הוא עוגן עבורנו הן ברמה הפיסית והן ברמה הריגשית

למדנו שחשוב שהבית יתאים לאורח החיים של האנשים שגרים בו יותר מאי פעם

ובעיקר למדנו שאנחנו נדרשים להתאים את עצמנו לצרכים החדשים של העולם החדש!

אחד מהשינויים המשפחתיים שאני חוויתי על בשרי הן כאמא והן כמעצבת פנים לגיל השלישי החדש היה חזרה של הילדים הבוגרים, שכבר יצאו מהבית ללימודים באוניברסיטה או למגורים עצמאיים, לבית ההורים. 

ויש לכך מספר סיבות:

ראשית – שיקולים כלכליים – רבים ממקומות העבודה שפופולריים לעבודה בקרב בוגרים כמו מסעדות ובתי קפה נסגרו והחברה’ הצעירים איבדו את פרנסתם בן רגע ואת היכולת לשלם שכ”ד באופן עצמאי. ואם הם קיבלו עזרה כספית מההורים כדי לממן את השכ”ד וההורים יצאו לחל”ת אז העזרה גם מצידם הופסקה.

שנית – שיקולים משפחתיים – הבידוד והסגרים יצרו ריחוק חברתי מהמשפחה הגרעינית. במצב שבו ההורים אנשים מבוגרים, הילדים לא יכלו להגיע בתכיפות לעזור להם או לשהות במחיצתם.

ברמה האישית אני פגשתי את זה עם בני בכורי עמרי. עמרי שקל לפני משבר הקורונה לעזוב את הבית ולעבור לגור עם החברה שלו אבל נוכח המצב החליט להישאר ולגור ביחידת הדיור שלו ואף להתאים אותה למקצוע שלו, מאמן כושר, על ידי רכישה של ציוד כושר איכותי והתאמת החצר שלו לקבלת לקוחות בבית.. 

סיפור דומה קרה גם למשפחה יקרה מרמת השרון:

בעקבות המצב החדש 2 הילדים הבוגרים שהם סטודנטים החליטו לחזור לבית ההורים כי ממילא הלימודים נערכים בזום ואין הצדקה לשלם שכ”ד וכך ההורים שעד לפני רגע נהנו מכך שהקן התרוקן, מצאו את עצמם שוב ביחד.

ואם כבר לבלות ביחד, למה לא להתאים את הבית לחזרה שלהם כך שיהיה לכולם נוח ונעים?

ולכן הזמינו אותי לעצב מחדש את חדרי הרחצה ושירותי האורחים המיושנים ובהזדמנות זו גם החליטו להגשים חלום ישן של ג’קוזי בגינה ומטבח חוץ חדש.

מוזמנים לצפות בפרויקט המלאלצפייה הקליקו כאן

💡 ינואר 2021 – סיכום עולמי – בחירת צבעי השנה על פי חברות הצבעים בעולם

מידי שנה בחודש דצמבר עולם העיצוב מתרגש לשמוע מה הבשורה השנתית של צבע השנה. והפעם, החברות השונות פינקו אותנו בצבעים שונים ומנוגדים בעלי מכנה משותף לכולם והוא בשורת האופטימיות והחיוביות.

ובימים אלה שחברות התרופות הצליחו לפתח את החיסון נגד נגיף הקורונה יש תחושה אמיתית באוויר שבקרוב מאד נוכל סוף סוף לחזור לשגרת העשייה והמפגשים עם בני המשפחה, הטיולים בארץ ובחו”ל ,החזרה לעבודה והגשמת החלום לעצב מחדש את ביתנו יהיו שוב חלק מחיינו.

אמנם בימים אלה אנחנו בעיצומו של סגר נוסף אבל אני בטוחה שגם אתם, עמוק בפנים, מאמינים שהפעם זה הסגר האחרון….(אמרתי כבר אופטימיות?).

בטור ינואר 2021, ריכזתי עבורכם את הבחירה של 3 ענקיות הצבעים – טמבור, נירלט ופנטון העולמית ומה המסר שמייצג כל צבע. מקווה שהמאמר יהיה לכם לעזר ובקרוב, כשהחלום שלכם לעצב ולהתאים את הבית לגיל השלישי יצא לפועל סוף סוף, תהיו “בעניינים” ותעזו לממש את אחד הטרנדים גם בביתכם.

טמבור יצאה ראשונה עם הבשורה שלה לשנה זו והצבע שנבחר על ידה הוא Morning Clay 0171P

טמבור-32715_Color_Of_Year_2021_0014
Morning Clay 0171P

 

הצבע המיוחד הזה מאגד בתוכו מספר תתי גוונים של חום וורוד. ורוד שהוא כמו חיבוק ארוך של רוגע, שמחה ועומק שהמקור שלו הוא בצבעי האדמה. הוא משדר אופטימיות ושמחת חיים ומזכיר לנו את הדברים הטובים והנעימים שיש לנו ועוד נכונו לנו. לטעמי האישי הוא גוון נפלא שיכול להתאים לקיר כוח בחדר השינה (הכוונה לקיר שמאחורי גב המיטה) בגלל הרוגע שהוא משרה, והוא גם מאד יכול להתאים לקיר טלביזיה או קיר בפינת האוכל.

הבחירה של נירלט לצבע השנה שלה לקוחה ממניפת הלבנים. ששמה הור שלגיה ומספרה NWC 04

נירלט - NWC 04
נירלט – NWC 04

לבן מואר עם נגיעה אפורה. לעומת הצבע השחור שקולט את כל האור והוא התגלמות כל הצבעים, הרי שהלבן הוא השתקפות והיעדר צבע ולכן הוא מייצג תמימות, טוב לב, ניקיון וענווה ומסמל את תחילתה של תקופה חדשה ומעודד מחשבות חיוביות ואופטימיות. (הנה, שוב אופטימיות…)

חברת פנטון העולמית הפתיעה אותנו השנה כשבחרה בשני צבעים כצבעי השנה. הצבע האפור שמספרו Ultimate Gray 17-5104  והצבע הצהוב שמספרו Illuminating 13-0647.

פנטון - אפור Ultimate Gray 17-5104  והצבע הצהוב Illuminating 13-0647
פנטון – אפור Ultimate Gray 17-5104  והצבע הצהוב Illuminating 13-0647

לצהוב יש מועדון אוהדים קטן ביותר ביחס לשאר הצבעים ואני מקווה שדווקא השנה וברוח התקופה, אתם תשנן את דעתכם ותעזו להוסיף את הצבע הצהוב ולו בנגיעות קטנות. הצהוב מזכיר לנו את השמש, הוא יכול לעורר בנו תחושות אושר, חיוביות, אופטימיות (שוב???) וקיץ אך בסיטואציות מסוימות גם אזהרה והונאה מפני סכנה. מחקרים הראו שצהוב גם מגביר את חילוף החומרים ויכול להעלות את ההערכה העצמית בשימוש הנכון בו.

 הצבע האפור נחשב, בפסיכולוגית הצבעים, כ”אזור האפור”. כלומר מצד אחד הוא יכול לרוקן מאיתנו אנרגיה ויכול בקלות להפוך לצבע מדכא אבל בו זמנית הוא גם מרומם- תלוי בגוון שלו ובשילובי צבעים נוספים. האפור משמש כרקע מצוין לצבעים אחרים מכיוון שהוא לא מושך תשומת לב ומאפשר לשאר הצבעים להתבלט. אפור מתקשר לתכונות כמו ביטחון, אמינות, צניעות ובגרות. הוא גם מרמז על מודרניות, עוצמה ותיחכום ואת זה אתם יכולים לפגוש בהרבה מותגים טכנולוגיים יוקרתיים.

לסיכום- אופטימיות זה שם המשחק השנה!!!

מה דעתכם על הצבעים החדשים?

באיזה מן הצבעים תבחרו להשתמש בשיפוץ הקרוב? 

לפרטים נוספים וליצירת קשר עם עירית:

בנייד:   054-4442344

במייל:  [email protected]

צרו איתי קשר ודברו איתי בווטסאפ

מוזמנים להגיב לי בעמוד הפייסבוק שלי

 

 

💡 דצמבר 2020 – עיצוב פנים לגיל השלישי החדש

עיצוב פנים לגיל השלישי החדשמה מיוחד וייחודי בעיצוב פנים לאזרחים וותיקים?

ביפנית לגיל 60 יש שם מיוחד שנקרא kanreki. השם נכתב בכתב קנג’י ומורכב משתי סימניות שהפירוש שלהן הוא : “הגיל של ההתחלה מחדש”. ולכן, אם רוצים לסכם בכמה מילים מה מיוחד וייחודי בגיל השלישי? התשובה נמצאת אצל היפנים.

בפוסט זה אספר לכם את מה שאתם בוודאי יודעים על עצמכם. בתור נציגי  הגיל השלישי החדש שגם נקרא בשם “אזרחים ותיקים”. אחדד לכם על החשיבות של התאמת הבית לגיל השלישי ובסוף אציג את עצמי.

מהו הגיל השלישי החדש?

דוגמא סלוןעד לפני מספר שנים גברים ונשים בגילאי 55 פלוס היו נחשבים כאזרחים ותיקים. כקשישים שאוטוטו מתקרבים לגיל זיקנה על כל המשתמע מכך. עם השנים, עלתה תוחלת החיים והחברה החלה להעריך ולהוקיר את בני הגיל הזה. שממשיכים לעבוד, ליצור, לטייל, לתכנן תוכניות שנים רבות קדימה וגם לשפץ… ובעצם סיום התקופה שבה הילדים פורשים כנפיים ויוצאים לדרך עצמאית מחוץ לבית ההורים. או היציאה לפרישה מוקדמת הם הזדמנות נפלאה להתחלות חדשות.

בשנים בהם היינו זוג צעיר עם ילדים קטנים הצרכים שלנו, של הילדים ושל הבית היה שונה וייחודי. מה שעמד לנגד עינינו בעיקר היה לעבוד קשה כדי לדאוג לחינוך עתיד ילדינו, לרוב על חשבון האהבות שלנו. עיקר המשאבים הכספיים שלנו היו לטובת טיפוח הילדים וחינוכם כשלעיתים התפשרנו על עיצוב הבית והסתפקנו במה שהציעו לנו כשרכשנו את דירת הקבלן הראשונה שלנו.

לימים, 20 שנה קדימה כשכמעט סיימנו להשקיע את מיטב כספנו בחוגים, במורים הפרטיים פתאום מצאנו את עצמנו מגיעים לשלב שאנחנו יכולים וצריכים להרשות לעצמנו לדייק גם את הצרכים שלנו, ואז אנחנו מסתכלים שוב על הבית שלנו אבל מזווית בוגרת יותר שבה מותר לנו להתחיל להגשים חלומות שדחינו.

ולכן, השנים היפות בהם אנחנו פנויים לעצמנו בלי קשר לעזרה שאנחנו ממשיכים לתת לילדים שלנו, נקראת על ידי כגיל השלישי החדש.

מה ייחודי בעיצוב פנים בגיל השלישי החדש?

דוגמא פינת ישיבהפרק הזמן של גילאי 55 פלוס עד גילאי 85 לערך הוא הזמן להסתכל על הבית שלנו ולבחון אותו מזווית ראייה שונה מבעבר. הקורונה חיזקה זאת יותר בגלל שהבית הפך להיות המוקד שבו אנחנו מבלים הרבה יותר ולכן מושג הנוחות וההתאמה מחדש קיבל משמעות חזקה יותר. החדרים שהתפנו לאחר שהילדים יצאו לדרכם מפנים את מקומם להזדמנויות חדשות- חדר עבודה מעוצב לטובת מי שממשיך לעבוד מהבית או מי שהתחיל קריירה חדשה לאחר שפרש ממקום העבודה הקודם, חדר כושר מאובזר כי כבר לא ניתן להגיע לחדר הכושר בקהילה, חדר משפחה שבו מתכנסים הילדים והנכדים שמגיעים לשהות אצל סבא וסבתא וגם חדר אורחים לטובת מטפלת זרה.

מי אני?

שמי עירית נווה, אני מעצבת פנים עם נשמה של עובדת סוציאלית וחיבה יתרה לגיל השלישי החדש. בעלת משרד עצמאי המספק שירותי תכנון ועיצוב פנים לאזרחים ותיקים, לאלו היוצאים לפרישה ממקום העבודה, לאלו שילדיהם עזבו את הקן והם מבקשים להתאים את הבית לצרכים החדשים שלהם ולרוכשי דירות ישנות המבקשים ל”הצעיר” אותן על ידי שיפוץ מן היסוד. רוצים לשמוע עוד? אני גם מעבירה גם הרצאת זום (ZOOM) על 5 סיבות טובות (לא) לוותר על שיפוץ הבית בגיל השלישי החדש.

איך העסק שלי התחיל?

לפני כעשור, לאחר 17 שנה כעובדת סוציאלית ומטפלת משפחתית החלטתי לעשות שיפוץ בעלילה שלי ושיניתי קריירה. במקביל לחיפוש העצמי ליוויתי את הוריי בתהליך הפרידה מהבית הישן והגדול בו גדלתי כילדה לטובת דירה קטנה יותר המותאמת לצרכים החדשים שלהם.

בתוך התהליך המשפחתי איתם הבנתי שעיצוב פנים הוא הייעוד החדש שלי. לימים, במקרה או שלא במקרה, הגיעו אלי לקוחות בני הגיל השלישי ודרכם גם החברים או בני משפחה נוספים ואז הבנתי עד כמה החיבור שלי לקבוצת גיל זו מרתק אותי. בנוסף, הבנתי עד כמה תחום העבודה סוציאלית ותחום עיצוב פנים דומים. הכלים שונים אך המטרה זהה – ליצור בית חמים ונעים.

מה המיוחד בתהליך העבודה ובגישה שלי?

אני מגיעה מרקע טיפולי שהוא מרכיב חשוב גם באישיות שלי, ולכן תהליך העבודה איתי נעשה ברגישות רבה תוך מתן מקום ובמה לתהליך הרגשי שעובר על הלקוחות. בעבודה עם קהלים מבוגרים שמגיעים לתקופת חיים חדשה ומאתגרת כשמגיע נושא עיצוב פנים יש צורך להתמודד עם צרכים חדשים שעצם ההתמודדות איתם וההכרה בקיומם מלווה בחששות. הכוונה להיבט ההנגשה של הבית, לצורך להיפרד מחפצים ישנים או מחלק מהם לפחות, לתהליך שיפוץ מלא או כשעוברים מבית גדול לדירה קטנה. בנוסף יש התייחסות להיבטים הכלכליים שלעיתים מעכבים את תהליך קבלת ההחלטות של הלקוחות.

לפרטים נוספים וליצירת קשר עם עירית:

בנייד:   054-4442344

במייל:  [email protected]

צרו איתי קשר ודברו איתי בווטסאפ

 

close

בידקו גם

תקשורת זוגית סביב לקיחת  תרופות לזקפה

תשאלו את מרים 2019 – טור לייעוץ זוגי לטיפוח הזוגיות והאינטימיות

תשאלו את מרים – טור לייעוץ זוגי לטיפוח הזוגיות והאינטימיות לפני שנה, החלטנו לנסות משהו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *