ספרים ומאמרים

הספר דיאטת השלום העולמי נותן הבנה מעצימה יותר של עולמנו, שמתבססת על הבנת
ההשלכות מרחיקות הלכת של בחירת המזון שלנו.
זהו ספר קריא, מעניין ומרתק העוסק בפילוסופיית חיים של תרבויות עם דגש על תזונה נכונה
מהאספקט הבריאותי והאתי. 15 פרקי הספר נותנים מידע עמוק ומבוסס כיצד יש לנהוג
ומראה את הקשרים בין בחירות המזון שלנו לבין כה רבות מהבעיות שאנו עומדים בפניהן
לגבי הבריאות, הסביבה, הפוליטיקה והחברה שלנו.
הספר שנכתב ע"י ד"ר וויל טאטל ותורגם לעברית ע"י עדי צור ויונתן בר, מספק הבנה מדוע
וכיצד שינוי דרך אכילה תומכת בריאות ומחזקת חיים, מביאה לשיפור ושגשוג לכל אדם.
כדברי המחבר:"עד שנאמץ ברצינות את הציווי הטבעוני ונחיה חיי חמלה כלפי יצורים
אחרים, אז יתאפשר שלום בינינו וגם הבנה עמוקה יותר של מסתרי הריפוי, החירות
והאהבה."
הספר מומלץ בחום לקריאה וליישום דרך חיים ואל תחמיצו את פרק 14 הנותן הצצה
להתנסויות האישיות של המחבר.

 

המזכרות / דויד פואנקינוס
המזכרות הוא סיפור חיים. הספר עוסק באדם צעיר שרוצה להיות סופר. הוא חווה את מות סבו, החיפוש אחר סבתו, הפרידה בין הוריו – וכל הזמן הזה הוא רוצה להיות סופר. החוויה שהוא חווה עם סבתו היא בעצם החוויה החשובה ביותר שהוא עובר, היא מבגרת אותו, והוא מבשיל והופך לסופר בעקבותיה. לכן הפגישה עם לואיז היא רק עוד שלב בהתבגרות שלו, חלק מהפיכתו לגבר במלוא מובן המילה.היא לא החוויה המרכזית, כמו ב"עדינות", אלא עוד שלב בהתבגרות שלו. אי אפשר לא להזכיר את ספרו המקסים ה"עדינות",שיצא גם כסרט מענג עם השחקנית אודרי טוטו. הקושי להתמודד עם הזיקנה הוא אמיתי וכואב, השאלה האמיתית היא מה אתה משאיר לילדים ולנכדים שלך. אלה הזכרונות והמזכרות של חייך. הכתיבה המיוחדת של פואנקינוס מתאפיינת בשנינות ובהומור, יחד עם שפע יופי ורגישות. "המזכרות" ניחן בכל התכונות האלה ועוד. לצד העלילה המתפתחת, הספר מלא אמירות על החיים ותובנות על דרכי חיינו. שני הספרים של דויד פואנקינוס מומלצים בחום לחווית קריאה מהנה.
 

פרנסוס על גלגלים / כריסטופר מורלי
הספר בהוצאת זיקית בלבד הוא רומן פמיניסטי שנון מרענן ומלא הומור אשר נכתב בשנת 1917 האשה המקסימה וקורותיה במהלך מסעה בקרון כמוכרת ספרים הוא כה מרתק ומסעיר וסגנון הכתיבה שוטף וקולח עם המון חוכמת חיים. הספר הוא ספרות טובה וקלילה מומלץ בחום.
 

 

 

להפוך לאומן השינוי בקו הזמן / קדמי יוסי
למד להשתמש בזמן לצורך שינוי והעצמה "לעולם לא מאוחר מידי לילדות מאושרת". דוקטור ריצ'רד בנדלר, מפתח ה– NLP האם תהיתם פעם איזו משמעות נותן המוח שלכם למושג "זמן"? כיצד אתם יודעים להבחין בין דבר שהתרחש אתמול לדבר שהתרחש לפני חודש?

 

 

 

 

מאמראיך לתכנן בית בטיחותי לגיל הזהב? – דרכים לעבודה עם מעצב הפנים.

 

 

כוחו של התת מודע – הספר של מרפי תת-מודע- Subconscious Mind
הציטטות במסגרת הנ"ל מובאות מתוך הספר כוחו של התת-מודע מאת ד"ר ג'וזף מרפי דוקטור לפילוסופיה ולתיאולוגיה, היה בר-סמכא בעל שם עולמי במיסטיקה ובתהליכים נפשיים השניות (הדואליות) של הנפש יש לכם נפש אחת ותו לא, אבל נפש אחת זו מכילה שני חלקים תפקודיים, חשובים ואופייניים. הגבול שמפריד בין השניים ידוע היטב לסטודנטים לחקר הנפש. שני התפקודים של נפשכם שונים במהותם זה מזה. לכל אחד מהם סגולות וכוחות מיוחדים במינם. נקודת הפתיחה היא לזהות ולדעת את הטבע הכפול של הנפש; את החלק המודע ואת החלק התת-מודע שלה.
ההבדלים בין המודע לתת-מודע – עליכם לזכור שה מודע וה-תת-מודע אינם שתי נפשות שונות. הם רק שני תחומי פעילות של נפש אחת. התחום המודע שלכם נשען על ההיגיון, על ההנמקה. הוא מופע הנפש שאחראי לבחירות שלכם. אתם מגיעים להחלטות בחלק ה מודע של נפשכם. לעומת זאת, ללא כל בחירה של מודעות עצמית מצדכם, לבכם ממשיך לתפקד בצורה אוטומטית, התפקודים החיוניים כמו עיכול, זרימת הדם והנשימה נמשכים על ידי החלק התת-מודע שלכם באמצעות תהליכים המתנהלים במנותק מפיקוח התת מודע שלכם. בתת-מודע שלך קיימת התשובה לכל הבעיות / השאלות שלך !
התת-מודע שלך הוא כל-יודע. הוא יודע את התשובות לכל השאלות. התת-מודע תמיד פועל בשבילך… הוא מפקח על לבך ועל נשימתך, גם כאשר אתה ישן ! אם האצבע שלך נחתכת, הוא מכניס לפעולה את התהליך המורכב של הריפוי. התת-מודע שלך תמיד מבקש להשגיח ולהגן עליך. חוק החיים- ויליאם ג'יימס, אבי הפסיכולוגיה האמריקנית, אמר כי הכוח להנעת העולם נמצא בתת-מודע שלכם. התת-מודע הוא התבונה האינסופית והחכמה העצומה. הוא ניזון ממעיינות חבויים, ונקרא חוק החיים.
אירועי המחר מצויים בתת-מודע שלכם וכך גם של השבוע הבא, של החודש הבא.התת-מודע שלכם נמצא בקשר עם החיים האינסופיים ועם החוכמה שאין לה גבולות !

 


human factorמקבץ מאמרים
מתוך האתר הגורם האנושי:

 

 האם יש קשר בין תוחלת החיים לבין עושרה של המדינה ?
בפרויקט מחקר רחב היקף של חוקרים בריטים "אמון השוויון" ("Equality Trust") שמו, נסקרו 23 מדינות מערביות. לפי הממצאים, שפורסמו ב-2009, ככל שהפערים היו גדולים יותר המדינה דורגה במקום נמוך יותר בשורה של מדדי איכות חיים ובריאות. יפאן וסקנדינוויה, השוויוניות יותר, בולטות בדירוגן הגבוה במדדי הבריאות ואיכות החיים. לעומתן, בכל המדדים בולט דירוגה הנמוך של ארצות הברית הלא-שוויונית

 התנודות במצבי הרוח – מדוע ? Twitter ומחקרים מדעיים – דרך חדשה להבין אנשים
עדיין לא חקרו מספיק את נושא התנודות במצבי הרוח בגיל הזהב.

המיקרובלוג טוויטר – בן 5 השנים משמש היום כ- 100 מיליון משתמשים שמפרסמים כ- 230 מיליון ציוצים ביום. באופן זה הוא יכול להוות אמצעי טוב לקידום מוצרים, לקשר עם חברים ועמיתים אך מעבר לכך לאחרונה חוקרים בתחום מדעי החברה רואים בו אמצעי חשוב וחדש למחקר. המחקר השתמש בטוויטר כדי ללמוד על התנודות במצבי הרוח באוכלוסיית העולם בזמנים ובהקשרים שונים.

 כוחן המרפא של התפילות: האמנם?
בשנים האחרונות נעשו מחקרים שונים שבקשו לבדוק באופן מדעי את השפעת האמונה על מצבו הבריאותי של האדם, ונמצא שאנשים דתיים מאריכים חיים יותר מחילוניים ואף שתפילות מחזקות את המערכת החיסונית, מאטות את קצב פעימות הלב ומורידות לחץ דם.לאחר שהמחקרים הוכיחו את השפעת האמונה על הבריאות, הגיע מחקר אחר שסתר את הממצאים שקדמו לו. אז מי צודק? ולמה כלל לנסות להוכיח את קיומו של זה המכונה אלוהים.

 עד מאה וארבעים

אף שיש לכל אחד מאתנו סיכוי של פחות מ-1% להגיע לגיל 100, מתברר שישנם כמה מקומות שבהם הסטטיסטיקה הזאת נשברת, ובגדול: בחבל הררי בסרדיניה שבאיטליה, באוקינאווה שביפאן, בחצי האי ניקויה שבקוסטה ריקה, ובקהילה דתית אמריקאית בלומה לינדה, קליפורניה. סקירת ביקורת על ספרו של דן בוטנר: האזורים הכחולים: מה למדנו מהאנשים שהאריכו ימים יותר מכולם

 תובנות מאוחרות
ימים של בין הזמנים: בין שנה חולפת לזו הנולדת, בין כסה לעשור, בין קיץ לסתיו, מעוררים ומאירים תובנות. ולא סתם תובנות, אלא תובנות מאוחרות. כאלה שהבשילו ומקבלות טעם אחר ומשמעות שונה במרוצת הזמן. תובנות לגבי מה? כפסיכולוגית לאנשים מבוגרים ניצה אייל חולקת איתנו תובנות מאוחרות לגבי מורכבות ומעמקי הנפש בזיקנה. מאמר מעניין בפורטל פסיכולוגיה עברית ברשת.
חינוך לקיימות
ותפקידם של האנשים הבוגרים בחברה. אנחנו בני הגיל השני והשלישי חשוב שנדאג להשאיר את כדור הארץ לנכדינו במצב סביר ולכן עלינו להקדיש תשומת לב וזמן ואולי גם להתנדב לפעולות הקשורות לחינוך לקיימות. קראו את המאמר של יורם אורד המקושר כאן.

 

בידקו גם

אריכות חיים, איך לנצל וליהנות ממנה?

אריכות חיים – ניצולה היעיל והמלצות לשעת הצורך אריכות חיים משמעה, שתוחלת​ החיים עולה ויותר אנשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות