דף הבית / זוית מיוחדת / תשאלו את מרים – טור חודשי לייעוץ זוגי
תשאלו את מרים טור חודשי לייעוץ זוגי

תשאלו את מרים – טור חודשי לייעוץ זוגי

טור חודשי לטיפוח הזוגיות והאינטימיות

החלטנו לנסות משהו חדש. יצירת טור חודשי לייעוץ זוגי ולטיפוח הקשר בין בני הזוג, בו מרים ברנר, עובדת סוציאלית מ.א. ומטפלת מינית מוסמכת, תביא אליכם נושאים נבחרים מלווים בדוגמאות ותובנות, שיוכלו לעזור גם לכם לשמור ולטפח את הזוגיות והאינטימיות שלכם. הטור יהיה ערוך כבלוג עם ציון מועד הפרסום. פרטים נוספים על מרים ועל האופן בו היא עוזרת ותומכת, תוכלו לקרוא בפוסט “טיפוח והשקעה באינטימיות ובזוגיות בגיל השלישי“, שיצא בפברואר 2018 לקראת יום האהבה.

מרץ 2018  

א‘ בת 65 ו ד‘ בן 68, נשואים 40 שנה, בפנסיה. פנו אלי ליעוץ בגלל תחושה מצטברת של שחיקה, שעמום, חוסר גוון בחיי המין שלהם. אין בעיה מסוימת בתפקוד מיני, אין בעיות רפואיות מיוחדות, הם מרגישים שהם חברים די טובים, לכל אחד מהם פעילויות משלו מאז היציאה לפנסיה, וגם פעילויות משותפות. שניהם מעונינים בהמשך חיי המין, אבל שמו לב שלפעמים עוברות כמה שבועות וזה לא קורה. א‘ שקראה מאמר בנושא, שיתפה את ד‘ וביחד הם החליטו לבוא כדי להתייעץ.
חשוב לי לציין שלפי מחקרים, זוגות רבים ממשיכים לקיים יחסי מין עם חדירה או בלי, בדרכים שונות כולל התעלסות או מסג׳ים – בלי גבול של גיל. במחקרים נמצא, שיחסי מין בגיל השלישי מאוד בריאים פיזית ונפשית. יחד עם זאת, אם אחד מבני הזוג רוצה להפסיק- חשוב לשוחח על כך. כשיש התרחקות במגע בלי לדבר על כך זה יכול ליצור משקעים של פגיעה וכעסים. כאשר זה מדובר אפשר לחיות חיים מלאים גם כשמפסיקים לקיים יחסי מין, ועדיין חשוב מגע של ליטופים נשיקות וחיבוקים.
שחיקה ביחסי מין , כמו בתחומים אחרים, היא בלתי נמנעת וטבעית בגלל שגרה שמתמשכת כל כך הרבה זמן,  ואפשר להתמודד איתה.
זוגיותהיתרונות של השגרה: יש בטחון בקיום יחסי מין עם בן זוג קבוע. יש הכרות עם הרצונות והצרכים המיניים. בן או בת הזוג זמינים.
יתרון נוסף של הגיל – ככל שמתבגרים המערכות בגוף פועלות בקצב איטי יותר, כולל מערכת העצבים ומערכת זרימת הדם. הכל קורה יותר לאט והקצב של הגבר מתקרב לקצב של האשה, שתמיד היתה זקוקה ליותר זמן להתחבר לחשק ולהתעוררות המינית, גם בגיל צעיר. ולזוגות בגיל השלישי לרוב יש זמן.
מספר טיפים כדי להתמודד  עם השחיקה( לא‘ ו ד‘ זה עזר):
♥ אם עובר שבוע שבו לא היתה קרבה אינטימית ליזום דייט זוגי.
♥ לארגן את החדר לקראת דייט זוגי – לסגור טלפונים, לדאוג לתאורה מתאימה, טמפרטורה מתאימה, לשים בצד מסכים – בעצם לעשות צימר בבית.
♥ מדי פעם לתת אחד לשני עיסוי עם שמנים, באיזור מסוים בגוף או בכל הגוף.
♥ להשקיע במתנות קטנות, פתקים רומנטיים, לבטא חום רגשי ופיזי בסמס, ווטסאפ, אימייל.
♥ כשמתחילים במגע, חיבוק, נשיקה – חשוב שיהיה לזה ערך. בלי קשר ליחסי מין ובלי לדעת מראש אם זה מתפתח ליחסי מין. לא צריך להיות הכל או לא כלום וחשוב להתמקד ברגע ( mindfullness).
♥ אם לאחד מבני הזוג חשוב יותר הגוון שייזום, לא חשוב מי יוזם יותר.
♥ קיימו תקשורת פתוחה ישירה ומפורשת.
♥ זוג שמעונין בהעשרה מושקעת – מומלצת סדנת טנטרה עם איש מקצוע רציני.
אני מזמינה אתכם לבוא ולהתייעץ איתי. כמו כן אשמח לקבל מכם שאלות ותגובות, מרים ברנר

ליצירת קשר: מרים  ברנר 052-2347976

ניתן גם להיכנס ולהירשם בטופס “שירות ממוקד” ולבחור בתחום “ייעוץ לאינטימיות וזוגיות בגיל השלישי” ואני אחזור אליכם.

 

בידקו גם

מכללת רטר – NLP

מכללת רטר – NLP דמיון מודרך אחת האפשרויות המעניינות לאנשים היוצאים לפנסיה היא ללמוד משהו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *