להוציא את הסבתא מהבוידעם

להוציא את הסבתא מהבוידעם

להוציא את הסבתא מהבוידעם

תמיד אמרנו שבפנסיה נסדר את האלבומים, נכתוב ספר זיכרון על ההורים או נשקיע בסרט שורשים משפחתי, אבל בין אמירה למעשה יש, לצערנו, פער גדול. מי שפספס ולא תיעד את הוריו בזמן יודע היטב עד כמה הדבר חשוב, ולכן טוב שיש מי שפועל כדי לשמר את הנכסים המשפחתיים והמורשת שלנו לדורות.

נעמי איתן אולפני אתרוגנעמי האיתן מתמחה במסעות משפחתיים שמתחילים בגנזך הפרטי ומסתיימים בהיכרות מחודשת עם עברנו. בהדרכותיה לקהל הרחב היא נותנת המלצות לשימור הזיכרונות והמזכרות המשפחתיים ומסבירה מה צריך לעשות כדי להעניק לנוסטלגיה שלנו חיי נצח.

“אילו לא הייתי משוכנעת שבכל משפחה יש ארכיון, לא הייתי משקיעה בכתיבת ספר ובהעברת סדנאות. יש ארכיון משפחתי כי חשוב לבני המשפחה לשמור מזכרות מהעבר, הבעיה היא שלא יודעים איך לשמור עליהן נכון. גם לא מלמדים את זה בשום מקום. מכיוון שמדובר בפריטים לא שימושיים, חושבים שאפשר להניח אותם בפינה כלשהי ולהתעלם מהם. בעיניי ראיתי נזקים בלתי הפיכים שקרו למכתבים ולתמונות.”

נעמי מנהלת את ‘אולפני אתרוג‘, אולפן שמתמחה בהפקת סרטי תיעוד וזיכרון מעל עשרים שנה. אחרי שנחשפה למאות מקרים של מורשת משפחתית לא מתועדת, החליטה נעמי לקחת את העניין ברצינות ולעורר את מודעות הציבור לתיעוד-אישי ומשפחתי. גם בלי קשר להפקת הסרטים, היא מעבירה הרצאות בחינם, כותבת מאמרים ואף כתבה ספר, במטרה לתת לאנשים ולמשפחות כלים להחיות את הזיכרונות שלהם ולהנגיש אותם לדורות הבאים. לספרה קראה על שם השליחות: ‘להוציא את הסבתא מהבוידעם’.

ספר מתנהמידי חודש מתקיימת הרצאה אינטרנטית ללא תשלום, בה נעמי משתפת ומדגימה מסרטים שהופקו באולפני אתרוג, איך הופכים געגועים לזיכרונות חיים שנשארים לנצח כמו שאנחנו רוצים.

המשתתפים מקבלים רעיונות איך להציל את המזכרות המשפחתיות מסכנת אובדן ושכחה, ואיך לתעד את סיפור החיים במטרה להשאיר חותם לדורות הבאים.

אם אתם אוהבים סיפורי נוסטלגיה ושומרים מזכרות כדי להתרפק על העבר – בואו לשיעורשת הקרוב (ZOOM חינם) שיוקדש הפעם לסיפורי אהבה שיצאו מהבוידעם והפכו געגועים לזיכרונות חיים.

לקראת ט”ו באב

ביום חמישי 22.7.21 בשעה 20:30
יתקיים ZOOM מיוחד שכולו סיפורי אהבה מהבוידעם
ומוזמנים להשתתף בו כל אוהבי הנוסטלגיה.

בואו לשמוע בגוף ראשון על חתונות של פעם, שידוכים מרגשים ואהבות גדולות

סיפורים מעניינים, מעוררי השראה, שיש בהם ערכים שכדאי להנחיל לדורות הבאים

הרשמה לוובינר להוציא את הסבתא מהבוידם

בהדרכתה של נעמי האיתן מאולפני אתרוג

לפרטים נוספים וליצירת קשר:

נעמי האיתן, אולפני אתרוג

052-4374373

[email protected]

close

בידקו גם

מתכונים מבית סבתא וזכרונות – טעם של פעם

להיזכר ולהכיר מחדש מתכונים מבית סבתא. כולנו זוכרים מתכונים מבית סבתא. כאלו שעברו מהסבתא לאימא, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *