רסיסי זהב 15

רסיסי זהב – 15 – החורף בעיצומו

ניוזלטר רסיסי זהב מס’ 15 – חורף פברואר 2017

 

הניוזלטר, רסיסי זהב 15, נכתב באמצע עונת החורף שהגיע מאוחר אך מתבטא במלוא עוזו. מערכות גשמים טובות עם שפע מים מתחלפות ומשולבות עם ימים בהם הקור עז ביותר. במהדורות החדשות מזכירים לנו כי אפילו זקני צפת לא זוכרים קור כזה.

למזלנו בישראל משתלבים בחורף המיוחד הים- תיכוני גם ימי שמש יפים וטובים מלאים רסיסי זהב. אלו ימים שבהם אפשר לקיים טיול קצר וגם לאוורר קצת את הבית ולראות מה קרה לגינה. החורף הוא גם זמן טוב לשהייה ארוכה יותר בבית וגם ללימודים בקורסים או סדנאות של מכללות הוותיקים שהתחילו לאחר תקופת הסתיו והפעילות עתה בשיאה.

המודעות לצרכים, ליכולות ולאפשרויות הנפתחות עבור אנשים לקראת פרישה עולה. כנס שהוקדש לנושא תחת הכותרת “תקופת חיים חדשה” הגביר את המודעות עוד יותר. הכנס חיבר יחד גורמים חשובים וממסדיים שעוסקים בהיבטים השונים ומכאן כנראה יתפתחו תכניות ומודלים חדשים.

תקופת החורף היא גם תקופה לתכנן טיול או נופש לאביב ולקיץ המתקרבים אלינו בצעדים מהוססים. וותיקים שיש להם קצת יותר פנאי, פותחים עתה מפות ואינטרנט ומתחילים לתכנן את הטיול הבא. אחת ההמלצות הטובות לגיל הזה במיוחד הם טיולי כוכב. אך ישנם עוד סוגים וסגנונות טיול- סיור- נופש מעניינים שעליהם נעלה כמה רעיונות בחודשים הבאים.

פוסטים חדשים שעלו לאתר

מצורפים שלושה פוסטים נבחרים (מתוך הפוסטים החדשים שעלו לאתר החודש). קראו, גלשו ותהנו, יש פה הכל מהכל: מידע על מכללות לאזרחים וותיקים. דיווח מיום-עיון שעסק בחשיפת המענים החדשים של הגיל השלישי. ולסיום, מידע על “טיולי כוכב” כסגנון לאירגון ולהתאמת טיולים.

♥ מכללות לאזרחים וותיקים

מכללות לאזרחים וותיקים – חשיבות התהליך וחוויית הלמידה לאזרחים וותיקים. מכללות, לימודים ולמידה מתקשרים לנו עם גיל צעיר של הכשרות למקצוע כלשהו. ידוע כי כאשר הלמידה נעשית מתוך מניע של סקרנות ועניין אישי היא המוצלחת ביותר. אזרחים וותיקים, אלה שהגיעו לתקופת הפנאי שלהם, יכולים להפיק ערכים…קראו עוד

 

 

♥ תקופת החיים החדשה

תקופת החיים החדשה חשיפת מענים חדשים לבני +60 בתקופה זו. בפוסט זה ריכזתי נושאים ותובנות בנושא תקופת החיים החדשה של גיל הזהב וחשיפת המענים/צרכים חדשים של תקופה זו. נושאים ותובנות אלו הועלו בכנס בנהריה, במסגרת יום חשיפה לאנשי מקצוע ובעלי תפקידים. השותפים לארגון יום העיון היו: ג’וינט ישראל אשל, המוסד לביטוח לאומי, המשרד לשוויון אזרחי ועיריית…קראו עוד

 

♥ טיולי כוכב בחו”ל ובכלל

טיולי כוכב בחו”ל ובכלל לבני הגיל השלישי. “טיולי כוכב” בחו”ל בכלל ו”טיולי כוכב” בפרט מעניינים את בני הגיל השלישי. בגיל הזהב מגיעים לטיולים שונים במקצת מאלה שנחוו בשנים קודמות. הסגנון בעבר שם דגש על הספקים כדי לראות כמה שיותר מקומות. עם השנים ועם הוזלת הטיסות והמסקנות לאחר טיולים בחו”ל שהיו דומים למסע כומתה בצבא השתנו…קראו עוד

 

כרגיל, אני מזמינה את כל גולשים שלנו, להציע תחומים נוספים לשיתופי פעולה, דרך הפניה ב”צור קשר” בסרגל העליון או התחתון של האתר.

הנכם מוזמנים ליצור גם קשר מהיר וישיר באימייל, בכתובת: [email protected] .ניתן גם ליצור קשר דרך דף הפייסבוק שלי .

ד”ר אלקה יפה, מנהלת תוכן ויוזמת פורטל מעגלי החיים +60” – לקידום איכות החיים בגיל השלישי.

נייד – 052-3726523

close

בידקו גם

ניוזלטר רסיסי זהב 2018

ניוזלטר רסיסי זהב – אסופת 2018

ניוזלטר רסיסי זהב 2018 לפניכם רשימת ניוזלטרים שיצאו לאור בשנת 2018 בסדר כרונולוגי יורד: ניוזלטר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *