דף הבית / ניוזלטר / רסיסי זהב – 17 – פסח תשע”ז

רסיסי זהב – 17 – פסח תשע”ז

ניוזלטר רסיסי זהב מס’ 17 – פסח תשע”ז, אפריל 2017

 

אנחנו נמצאים בעונת אביב שונה ומיוחדת. מצד אחד, כליל החורש כבר פורח ומתקרב לשיא פריחתו ומצד שני, ימים ולילות של גשמים פזורים המזכירים שהחורף עדיין לא ויתר לגמרי.

התקופה הזו, לפני פסח וחג האביב היא תקופה טובה המתאימה לעשות סדר בשפע המידע שהגיע אלינו לפורטל מעגלי החיים. נציג לכם נושאים שקבלנו לאחרונה והעלנו לאתר ונמשיך להמליץ לכם להיכנס לפוסטים קודמים שיוכלו לעזור לכולנו בהכנות לחג ובתכניות שלאחריו. לפני שנתחיל אנחנו מזכירים לעצמנו כי המטרה המרכזית שקבענו כיעד לפורטל המידע – שיפור איכות החיים בגיל השלישי בתחומים רבים ככל הניתן.

הפעם גם הוספנו מידע על שני פרוייקטים ייחודיים הנוגעים לבני הגיל השלישי. הראשון נוגע למיצוי זכויות של אזרחים ותיקים. השני נוגע לפניייה שהתקבלה אצלנו מתכנית דוקומנטרית המחפשת משתתפים.

אז מהו המידע החדש שנוסף במהלך החודש האחרון?

מצורפים שלושה פוסטים נבחרים (מתוך הפוסטים החדשים שעלו לאתר החודש). קראו, גלשו ותהנו, יש פה הכל מהכל: מידע על נופש וחופשות בחו”ל ובארץ,  תמצות ודגשים לגבי הרפורמה החדשה בביטוחים ובפוליסות הביטוח כמו גם חשיפה למוצרי נוחות ואיכות חיים לגיל השלישי. כל אלו ועוד תוכלו למצוא באתר מעגלי החיים +60.

♠ יוזמה מעניינת – פרויקט חברתי בעיירה בריטית קטנה

יוזמה מעניינת – פרויקט חברתי בעיירה בריטית קטנה שבצעה מהפיכת מזון

בערוץ של TED יש מידע מרתק בתחומים רבים. ההיבט החברתי היה תמיד חשוב בעיני כי כפי שתראו יש לו בהחלט ערך מוסף. בהרצאה קצרה ומלאת הומור תבונה ותשוקה מספרת לנוו אישה מלאת אנרגיות חיוביות על יוזמה של פרויקט קהילתי מדהים. הרעיון של חקלאות מקומית בשטחים…קראו עוד.

♠ תכשיטים עם אופי – “נוריתא”

“נוריתא” – סדנא וגלריה לעיצוב ושחזור תכשיטים

הנכם מוזמנים לקרוא קצת על נורית של “נוריתא”, אירועי מכירות וכמו כן תוכלו לצפות בגלריית התכשיטים הייחודיים, פרי ידה.

אני נורית אררט ביטמן בעלת סדנא וגלריה לעיצוב תכשיטים, הנקראת “נוריתא” – בקיבוץ יפעת בו אני מתגוררת.

לאורך השנים הייתי מורה לאמנות רב-תחומית ובמהלכן גם יצרתי בעצמי …קראו עוד

 

♠ מבצע הנחות לסריקה וחידוש תמונות – פוטופיקס

מבצע הנחות לסריקה וחידוש תמונות – פוטופיקס

במהלך חודש אפריל ולכבוד פסח והסדר שכולנו עושים בבית פוטופיקס מזמינה אתכם לנצל את ההזדמנות ולתת חיים חדשים לתמונות הישנות שלכם.

במסגרת זאת יוכל קהל הגולשים שלנו לקבל 15% הנחה על סריקת תמונות, נגטיבים ושקופיות…קראו עוד

 

♠ פרוייקטים ייחודיים לגיל השלישי

פרוייקט – האם קרה לכם

מרכז מיצוי זכויות לאזרחים ותיקים מופעל על ידי עיריית ירושליים כחלק ממערך של מרכזי מיצוי זכויות הפזורים בעיר. המרכז פועל להנגשת מידע, סנגור, ליווי, תמיכה ומעקב בנושאיםם של מיצוי זכויות של אזרחים ותיקים. בימים אלו מגייס המרכז פעילים לפרויקט שיעסוק בנושא של ניצול צרכני של אזרחים ותיקים על ידי חברות טלמרקטינג על מנת להתמודד עם תופעהה זו. אנו מחפשים אנשים שנפגעו או שהנושא חשוב להם והם רוצים לפעול על מנת לשנות אתת המצב ומתגוררים בירושלים.

הרעיון הוא שקבוצת המתנדבים תיפגש ,תלמד את הנושא ותבחר בדרך פעולה כדיי להפחית את התופעה. המפגשים יערכו בבית הופמן ברחוב אליעזר הגדול 4 בירושליים אחת לשבוע. את הפרויקט מלווים אנשי מקצוע מארגונים שונים והוא יהיה תחת האחריות של המרכז למיצוי זכויות לאזרחים ותיקים מטעם עיריית ירושלים
מספר טלפון של מרכז מיצוי זכויות: 02-6788399.
מייל של המרכז- rightsdarom1@jerusalem.muni.il
מייל לפניות עבור מי שרוצה לקחת חלק בפרויקט- seya.shaliv@mail.huji.ac.il
מחפשים וותיקים צעירים ברוחם
עבור סדרה דוקומנטרית חדשה שתשודר בערוץ 2 ותעסוק בדמויות והתהליך שהן עוברות בשנה הקרובה לקראת מטרה או שינוי משמעותי אליהם הם שואפים.
מחפשים ח’ברה בני 60+ שמתכננים לעשות אקסטרים בפעם הראשונה כגון צלילה, צניחה חופשית, בנג’י וכדומה. הסדרה תלווה ותתעד את כל התהליך. מדובר בחוויה של ממש
מי שמעוניין מוזמן להעביר אלינו,  דרך טופס “צור קשר“, את פרטי התקשרות (שם, שם משפחה, מס’ טלפון ומייל) ואנו נעביר אותם לתחקירנים של התכנית

 

כרגיל, אני מזמינה את כל גולשים שלנו, להציע תחומים נוספים לשיתופי פעולה, דרך הפניה ב”צור קשר” בסרגל העליון או התחתון של האתר. כמו גם להגיב בתחתית העמוד.

הנכם מוזמנים ליצור גם קשר מהיר וישיר באימייל, בכתובת: yaffeelka@gmail.com .ניתן גם ליצור קשר דרך דף הפייסבוק שלנו או דרך דף הפייסבוק שלי.

ד”ר אלקה יפה, מנהלת תוכן ויוזמת פורטל מעגלי החיים +60” – לקידום איכות החיים בגיל השלישי.

נייד – 052-3726523

בידקו גם

רסיסי זהב 25 סתיו

רסיסי זהב 25 – ניוזלטר עם בוא רוחות הסתיו

ניוזלטר רסיסי זהב 25 – ניוזלטר עם בוא רוחות הסתיו, אוקטובר 2018   שלום חברים  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד הייתם רוצים לדעת?
יש לכם הצעה, שאלה או רעיון? 
כיתבו לנו כאן

close-link