טיול באמירויות שהפך למסע למידה - ותיקי עמק יזרעאל

טיול באמירויות שהפך למסע למידה – ותיקי עמק יזרעאל

טיול באמירויות שהפך למסע למידה

ותיקי עמק יזרעאל

מאז ומתמיד ידענו כי לכל אורך החיים ממשיכים ללמוד. הלמידה קורת מכל עשייה וחוויה. אך מדי פעם ישנה קפיצת מדרגה בלמידה. קפיצה משמעותית המלמדת משהו גדול חדש וחשוב. קפיצה כזו קרתה לדעתי בטיול המופלא של ותיקי עמק יזרעאל לאמירויות.

לפני שאני מתחילה לשחזר עבורנו את קורות 8 הימים המופלאים אותם עברנו בהתפעלות ממראות וחוויות. צריך להודות! למארגנת המשקיענית המדויקת והאכפתית תמי ולמדריך  אורי רעי, מלא ידע כרימון, חולק אתנו שוב ושוב ומוביל…

כבר בטיסה לאיחוד האמירויות הייתה ציפייה מיוחדת. ידענו כי מדובר בפדרציה של 7 נסיכויות בקצהו הצפוני של חצי האי ערב. שאוחדו למדינה אחת בשנת 1971. נחתנו בדובאי ובנסיעה משדה התעופה למלון, ראינו כי מדובר במערכת תחבורה מתקדמת. 3-5 נתיבים לכל כוון, גם בתוך העיר עצמה. הממדים של דובאי, מטרופולין, עיר שהיא  "עיר מדינה" היכו אותנו בהלם מהיום הראשון ועד שלושת הימים האחרונים בהן חזרנו לתייר את נפלאותיה של דובאי. עיר זו דורשת כמה שעות נסיעה מקצה אל קצה, גם כאשר אין פקקים.

וותיקים באמירויותאת האתר המרשים של "מסגרת דובאי" או כפי שקוראים לה באנגלית "המסגרת" ביקרנו רק לאחר שחזרנו שוב לדובאי משלושת הימים בחוף המזרחי. במועד המאוחר יותר כבר למדנו להתפעל ממבנים עצומים יפים וגדולים. באותו יום שעלינו במעלית לגובה 150 מטר של המסגרת כדי ללכת על הגשר שאורכו 100 מטר. גשר המחבר אל הצד השני של המסגרת ומספר בתמונות את סיפורה של העיר. מכפר דייגים קטן אל חזון דובאי כעיר העתיד.

כאן המקום בו אני מתנצלת מראש על היקף הסיפור הזה אודות טיול הוותיקים באמירויות. מתכוונת לשים דגש על המראות והתובנות המובילות ולא לתאר את ימי הטיול על פי הסדר.

כדי למלא את החסר כאן, אני מזמינה כל מי שרוצה מוותיקי עמק יזרעאל שהשתתפו בטיול המוצלח, לגלול לתחתית העמוד ⇓ ⇓ ⇓  ולהוסיף תגובה העונה על השאלה:

מהו המבנה, הנושא, החלק המעניין ביותר שאתם גיליתם באמירויות?

מדובאי נסענו לאבו דאבי הדרומית יותר, בעלת מעוף גדול ככל שספר גינס יכול להכיל. למדנו כי הכי גדול הוא מושג החוזר על עצמו בנסיכויות. בדרך ראינו גם תופעות טבע אופייניות לסביבה כמו פארק יער המנגרוב של ג'ובייל. ראינו את ארמון הנשיאות והתרשמנו חזק מחזון העתיד של שייח חליפה בן זאיד נשיא האיחוד וגם יורש העצר, מוחמד בן זאיד, השליט בפועל והאיש החזק בממלכה. הלמידה המהותית ביותר הייתה שגילינו לאורך כל הטיול באמירויות כי יש בני דודים מצד ישמעאל שהפיקו מכספי הנפט הרבים את המיטב. נדהמנו לראות מה כסף חכם יכול לעשות.

ביקור במוזיאון הלובר המקומי

הביקור במוזיאון הדגים לנו כמה חשוב להם לרכוש תרבות מקורית ולשלב אותה בתוך הנרטיב המתגבש. הביקור במסגד הגדול של שייח זאיד, המסגד היקר בעולם הראה לנו כיצד אפשר לשלב בין הדת המוסלמית ובין אדריכלות ואומנות מודרנית. את הניסיון ליצור נרטיב מאחד של  האמירויות ראינו  מדי יום בדרכים רבות נוספות. כאשר עזבנו את המישורים המדבריים ועלינו למלון על הר ג'בל חאפט חגגנו בתצפית המדהימה על העיר שהיא נווה המדבר אל- עין.  

מהשהות הקצרה באזור ההררי חזרנו לקו החוף המזרחי, באותה הדרך בה עלינו והמשכנו הלאה אל החופים של נסיכות פוג'ירה. משם פנינו שוב צפונה לדובאי תוך שילוב של חוויות היכרות עם דובאי העתיקה, מתחם המרינה והחוויה האדירה של הביקור והתצפיות על אי הדקל. כמובן שלא החמצנו כמה וכמה שווקים מכל הסוגים, ישן מול חדש. חדש מסוגנן במוטיבים של ישן והזדמנויות לקנות הרבה דב"ש, מושג שלמדנו מאורי המדריך – דברים בלתי שימושיים.

דלגתי כאן עלה כמה וכמה חוויות, מזמינה את מי שרוצה להשלים בתגובות, אך לא אדלג על הביקור במגדל המפורסם בורג' חליפה, שהוא כמובן הגבוה בעולם (נכון לשנה זו) והסיום הנפלא של הטיול בפארק הפרחים הקסום הממחיש בצורה הטובה ביותר במה ואיך כדאי להשקיע כסף חכם. כמה יצירתיות, רעננות וטיפוח אפשר להשקיע בתצוגות של מיליוני פרחים. שיצרו צורות ודגמים מעולם האגדות והתרבות העולמית. אין דבר יותר מאחד לאוכלוסיית העולם מאשר היופי והרעננות שחווינו שם בפארק המדהים.

הנה לפניכם סרטון קצרצר בפארק הפרחים

לפני שאסיים, הנה כאן הקישור הישיר למפת איחוד האמירויות כפי שהיא מופיעה בגוגל מפות. לי אישית המפה עושה סדר ומסגרת לטיול כולו. חזרנו לארץ בתקופה של אירועי פיגוע קשים. הזכיר לנו בבת אחת כי יש בין בני הדודים. חלק אחר של משפחת הדוד ישמעאל, אשר לצערנו, מחנכים לשנאה ולהרג. אבל לנו, הדור הבוגר, עם ניסיון החיים אסור להתייאש. תמיד צריך לחפש את ההיבטים הטובים שישנם בכל מקום, אם מחפשים היטב. השוטר הערבי נוצרי שהקריב את חייו כדי להציל אנשים בבני ברק.

הסיפור של סבר פלוצקר בטור שישי של ידיעות סופ"ש על הבדואי שהפך ממתדלק, מלצר ומנקה למיליונר שמפריח את הנגב. סמי אלקרינאוי הוא הבדואי מרהט שסוגר כאן עבורנו מעגל. ומראה כי גם אצלנו יש בני דודים עשירים עם מעוף וחזון. להתראות בטיולים הבאים. ועד אז נשתדל לשים לב לאנשים חיוביים העושים רק טוב.

אשמח לקבל כאן רעיונות, הצעות ותגובות על הטיול וגם על מה שקורה בהמשך, אלקה יפה

בידקו גם

מועדון צוותא פתח לצפייה את ארכיון ההופעות שלו

מועדון צוותא פתח לצפייה את ארכיון ההופעות שלו

מועדון צוותא פתח לצפייה את ארכיון ההופעות שלו כדרכנו, בתקופה האחרונה, אנחנו מחפשים עבורכם דרכים …

תגובה אחת

  1. רמי פסי

    מה מחיר הטיול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות