זכויות משפטיות של גיל הזהב

זכויות משפטיות לאזרח הותיק

בעת הגעתכם לגיל הפרישה והיציאה לפנסיה הנכם עומדים בפתחה של פרשת דרכים סבוכה של זכויות משפטיות, הנוגעות ונובעות מהמעמד החדש שלכם כ"אזרחים וותיקים". רובכם לראשונה פוגשים מושגים כמו: "אפוטרופוס", "ירושות", "צוואות" ועוד. למושגים אלו והבנתם, יש השלכה מיידית ומשמעותית על אורך חייכם והתנהלותם. לכן חשוב מאוד להתעמק בהם ולשלוט בידע שהם חופנים בחובם. ידע זה יאפשר לכם לשלוט ולנהל את חייכם באופן יעיל המנצל ומפיק את המיטב מזכויותיכם.

כאן גם בא המקום של שימוש בעורכי-דין המתמחים במתן שירותים לגיל הזהב. בעיקר במקרים בהם יש צורך להגן, לשמור וליישם את זכויותיכם המשפטיות מול הגופים המוסדיים השונים. הן אם מדובר בקבלת הקלות, תמיכה או פיצוי כזה או אחר. עורכי דין אלו, כפי שנאמר, "שוחים בחומר". הם חיים, נושמים ואוכלים את השפה המשפטית הסבוכה ובאפשרותם לתת מענה ותמיכה הולמים במצבים הנוגעים למימוש זכיותיכם המשפטיות.

בפוסט זה ריכזנו רשימת קישורים של גופים ונותני שירות משפטי ברחבי הארץ.

 

עמותת המשפט בשירות הזיקנה

עמותת המשפט בשירות הזיקנה הינה ארגון, הפועל לקידום זכויות ומעמד הזקנים בישראל בדרכים משפטיות. העמותה מגישה עתירות לבג"צ ותביעות עקרוניות הנוגעות לזכויות זקנים, לבית המשפט העליון ולבתי משפט אחרים.

העמותה פועלת בשיתוף הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. זקנים, בני משפחה, אנשי מקצוע בתחום הזיקנה וכל המעוניין, מוזמנים לפנות לקבלת מידע וייעוץ בנוגע לזכויות זקנים. השירות בקליניקה ניתן, ללא תשלום, בליווי והנחיה של עורכת דין מטעם העמותה ובסיוע סטודנטים למשפטים.

 

משפטי ZAP – האתר המשפטי של ישראל

האתר זה מספק מדריך משפטי לגיל השלישי. המדריך עוסק בנושאים רגישים איתם נפגש רובנו בשלב זה או אחר בחיינו הבוגרים: על קצבת זקנה וזכויות בגיל השלישי, אזרחים ותיקים, הסדרי ראייה לסבים וסבתות, זכויות אלמנים ואלמנות ועוד.

 

הקליניקות המשפטיות

המרכז הבינתחומי בהרצליה, בי"ס רדזינר למשפטים, פתח, כחלק ממחויבות הבינתחומי הרצליה לערכי החירות והאחריות, מגוון קליניקות, במסגרתן מעניקים הסטודנטים סיוע חינם לאוכלוסיות מוחלשות.

 

באתר Morya care תוכלו למצוא ולקבל מידע משפטי רחב במגוון נושאים ותהליכים משפטיים הנוגעים לגיל הזהב: איך מתחילים את ההליך, למי לפנות, וכמה זמן זה עלול לקחת, בתהליכים כמו: צוואות וירושות, אפוטרופסות, סיוע משפטי בגיל הזהב, מניעת התעללות בקשישים, מזונות מבן משפחה, הזכות למות בכבוד ועוד.

 

באתר gov.il, אתר השירותים הממשלתי תוכלו למצוא קישורים ומידע על הגשת תביעות לגמלת סיעוד, השלמת הכנסה בזיקנה וקצבת זיקנה.

 

 

האתר כל זכות – ריכז רשימות עם קישורים של אירגוני סיוע ותמיכה בבני גיל הזהב. באתר תוכלו למצוא מידע גם לגבי: סיוע משפטי ספציפי לבני הגיל השלישי עמותות וארגונים המתמחים בהענקת ייעוץ, סיוע, ולעתים ייצוג משפטי לקשישים ולבני משפחותיהם וכן סיוע משפטי כללי.

 

 

בידקו גם

המצב הפיננסי במדינה ומה משתמע מזה לנו

המצב הפיננסי במדינה ומה משתמע מזה לנו

המצב הפיננסי במדינה ומה משתמע מזה לנו או במילים אחרות איך לשפר את המצב הפיננסי …

2 תגובות

 1. זיוה לוין

  מבוקש מידע לגימלאים הרוצים לעבוד אחרי הפרישה: איך מוצאים עבודה, כולם רוצים צעירים (במודעה כותבים "סביבה צעירה")? בהמשך , אחרי שמוצאים עבודה – יש זכויות סוציאליות לגימלאים מכוח החוק , קופת גמל, קרן השתלמות…?

  • שלום לזיוה
   לא נראה לי כי ברור זכויות משפטיות יועיל כאן. אבל אברר עם יועץ פנסיוני ואחזור אליך כאן עם המלצתו.

   את צודקת, במקומות רבים יש התייחסות לא נכונה לאנשים שיש להם ניסיון וכישורים והחיסרון היחידי שלהם שהם בגיל מבוגר. הדרך הנכונה והטובה יותר היא "לעקוף" בצורות שונות. למצוא מודעות דרושים מיוחדות לפנסיונרים כפי שאנחנו התחלנו לרכז ושם להשקיע זמן חיפוש.
   להירשם לקהילה של פנסיונרים פעילים ויחד אתם למצוא דרכים להגיע להכנסה נוספת כאשר מתייחסים לפנאי אקטיבי. ובוודאי תמצאי עוד דרכים נוספות תוך כדי עיון בפורטל שלנו וגם באתרים אחרים. הנושא של הגיל השלישי ותוחלת החיים העולה מביא למודעות את הצרכים והיכולות שיש בגיל הזה.

   את המידע הזה שחיפשת אצלנו נשמח אם תפיצי גם לחברים שלך בני אותו גיל, כי יחד אפשר להגיע ליותר. העמיקי בחיפוש והמשיכי להגיב למה שאת מוצאת ותראי שאפשר להיות אופטימיים.
   בהצלחה, אלקה יפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות