וותיקים בעבודה - לאלו שרוצים לעבוד בתקופת הפנסיה

וותיקים בעבודה – לאלו שרוצים לעבוד בתקופת הפנסיה

וותיקים בעבודה – לאלו שרוצים לעבוד בתקופת הפנסיה

העובדה כי ישנם וותיקים לא מעטים הרוצים להמשיך בעבודה אחרי הפרישה אינה חדשה לנו. פעמים רבות , הוותיקים מעוניינים במשרות חלקיות, בתפקידי ייעוץ וריטיינר. פעמים אחרות הם רוצים ללמוד משהו חדש ושונה ממה שעשו עד לפרישה. בתקופה מסוימת, תוך היענות לבקשות העולות ריכזנו לוחות מודעות דרושים עם ניסיון אך תמיד הייתה הרגשה כי דרושה כאן התארגנות ברמה ארצית. רק טיפול ממוסד ומקיף יאפשר לוותיקים להמשיך ולתרום את חלקם בכלכלת המדינה בצורה מודולרית ומותאמת אישית.

תוחלת החיים עלתה. ממחקרים וממצאים פשוטים מראים כי הגיל עצמו הוא רק מספר. ניתן למצוא אנשים בגיל 80 מתפקדים ועובדים ומבוגרים צעירים יותר עם יכולת תפקודית נמוכה. במסגרת איתור צרכים שאנחנו עושים, בתחומי עניין רבים, גילינו כי עבודה מהבית, ו/או עבודה חלקית להכנסה נוספת הם יעדים מבוקשים על ידי ותיקים רבים.

שמחנו להיווכח כי בתחילת חודש אוקטובר 2021 עלתה לאתר משרדי הממשלה תכנית ההשמה לבני 60 ומעלה – וותיקים בעבודה. התכנית המפורטת נמצאת בקישור ומובילה לאזור של המשרד לשוויון  חברתי – אגף בכיר אזרחים וותיקים. הפרסום עליהם נמצא בעיתונות וברדיו. אך אנחנו נעשה עוד צעד קדימה וננגיש לכם את עיקרי הקישורים המובילים. נוסיף גם כמה טיפים היכולים לעזור בשיבוץ לעבודה הרצויה והמתאימה לכם.

וותיקים בעבודההתכנית וותיקים בעבודה:

התכנית כוללת גם הכשרות וכלים לקידום הוותיקים הפונים. במקביל התכנית מאתרת משרות מעניינות ומחפשת מסלולי תעסוקה גמישים אצל מעסיקים שונים. גויסו לתכנית שתי חברות השמה, תגבור ומעוף. ראשית, דרושה הרשמה ובקישור למעלה. שם תמצאו את המייל והטלפונים בהם תוכלו לפנות ולברר האם ההרשמה אכן נקלטה ומהו הצעד הבא.

לא תאמינו אך המודעות לאזרחים ותיקים הרוצים ויכולים עדיין לעבוד, עלתה אפילו בכנסת. בתחילת חודש דצמבר פורסם מכרז ביוזמת יו"ר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) ובו מודעת דרושים לכנסת. במודעה זו מוזמנים נשים בגיל 62 פלוס וגברים 65 פלוס להציע עצמם לעבודה כמדריכים למרכז המבקרים של הכנסת.  כעת הזאת דרושים בכנסת 10 מדריכים, לכן, הפונים המתאימים הראשונים יתקבלו בברכה. הדרישות בתפקידי הדרכה אלה לא פשוטות. ייצוגיות, יחס חם וסבלני אל המבקרים וכושר ביטוי גבוה בכמה שפות. אלה שיעברו את ראיון הקבלה יוכשרו לתפקיד במשך כשלושה חודשים. המיזם זכה כבר לשם סמלי "עובדים עד 120" . לנו נותר רק לברך על התכנית ועל המיזם ועל ההיענות לצורך אותו זיהינו כבר כמה וכמה שנים בפגישות וקשרים עם בני הגיל השלישי. אנחנו בטוחים כי זו רק תחילתה של דרך ולכן אתם מוזמנים לכתוב כאן, מחשבות, חוויות, ניסיונות וכמובן גם שאלות. עשו זאת פתוח לכולם כי כך נוצר בנק של מידע משותף ואיכותי.

בהצלחה ולהתראות, אלקה יפה וצוות מעגלי החיים 

בידקו גם

פריפריה חברתית של הגיל הגבוה - מאפיינים ואיכויות

פריפריה חברתית של הגיל הגבוה – מאפיינים ואיכויות

פריפריה חברתית של הגיל הגבוה – מאפיינים ואיכויות המטרה שלנו בפוסט זה הוא להעלות למודעות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות