זהירות מתחזים

זהירות מתחזים – האם ואיך אפשר להיזהר מרמאים מתחזים?

זהירות מתחזים – האם ואיך אפשר להיזהר מרמאים מתחזים?

גם אנחנו צפינו בדאגה בתכנית "המתחזים". הקורבנות היו שם בעיקר נשים, גרושות, בודדות או מנסות להתמודד לבד עם אווירת הרמאות והשקר של ימינו. הסיפור היה על רמאי ונוכל בנושאים פיננסיים. זה עורר אותי לבקש רשימה של תמרורי אזהרה מאסף פולינובסקי האיש היועץ הפיננסי הנמצא עם מעגלי החיים בקשר טוב כבר יותר מחמש שנים. האיש שאני עצמי מתייעצת איתו. רבים מהגולשים של מעגלי החיים מכל הארץ הזמינו אותו לייעוץ מותאם אישית. ספרו אחר כך כי הפיקו תועלת מהידע הפיננסי שלו, מהיושרה והאמינות הבסיסית שאסף משדר. ביקשתי מאסף כמה תמרורי אזהרה. הם כאן ונשמח לקבל מכם באופן אישי או ציבורי כאן בהמשך תגובות, שאלות, הצעות ורעיונות חדשים.

אנחנו קוראים סיפורים וצופים בתכניות אודות סוגי רמאים בתחומים שונים המנצלים אנשים ישרים ותמימים. אך הרמאים המתחזים ליועצים בנושאים פיננסיים הם הקשים ביותר.

הם הגורמים לנזקים הגדולים ביותר. נזקים כספיים וגם נזקים נפשיים. קהל היעד בני הגיל השלישי, נשים המתמודדות לבד עם החיים וגם סתם אנשים תמימים מהווים טרף קל לרמאים המתחזים. ראו כאן בהמשך כמה דרכים שיש לשים לב אליהם. הדרך הנכונה והטובה יותר  – להימנע מראש מבעיות על ידי ייעוץ פיננסי מותאם אישית לגיל השלישי.

מטרת הפוסט הזה לעורר ולהזהיר את בני +60 שהם הגולשים של מעגלי החיים. נרכז כאן כמה דרכים לשפור המודעות למזימות הונאה. ראשית, בואו נבין את הסיבות: למרבית בני הגיל השלישי יש "תכניות חסכון" , בית בבעלותם ואשראי במצב טוב וזה הופך את בני הגיל הגבוה לאטרקטיביים מבחינת הרמאים.  אנשים שגדלו בשנות ה-30 ,40 ו ה-50 גודלו בדרך כלל להיות אנשים מנומסים ובוטחים באחרים והנוכלים פשוט מנצלים את התכונות הללו בידיעה כי קשה לאנשים אלה לומר “לא” או פשוט לנתק את הטלפון.

אנשים מבוגרים נוטים לדווח פחות על הונאה מפני שהם לא יודעים למי לדווח על כך. הם מתביישים שהם רומו או שכלל אינם יודעים שרומו. הם חוששים שקרוביהם עשויים לחשוב שאין להם יכולת צלולה/מנטאלית לטפל בענייניהם הכספיים האישיים. כאשר קורבן מבוגר אכן מדווח על פשע, לעיתים קרובות יש לו מעט עדים. חשוב ורצוי לא להגיע למצב שיש לכם נכסים לא מטופלים. בהחלטות חשובות אפשר להיעזר בלווי אישי למכירת דירה בגיל +60  .

נוכלים מודעים להשפעת הגיל על הזיכרון, והם סומכים על כך שלקורבנותיהם המבוגרים  לא יהיה מידע מספק למסור לרשויות החוק. בנוסף לכך, לקורבנות לוקח לעיתים שבועות או אפילו חודשים עד שהם מבינים שהם רומו. מסגרת הזמן הממושכת הזו גורמת לקושי רב יותר לזכור את פרטי האירוע. אזרחים מבוגרים מתעניינים ורגישים יותר למוצרים המבטיחים הגברת התפקוד הקוגניטיבי, מצב פיזי, וכמובן הבטחות פיננסיות מוגזמות ומנופחות.

רשויות החוקלסיכום – אלו הדברים העיקריים הרבים שיש להיזהר בהם או לשתף ולהתייעץ כדי להימנע מראש:

 • פגיעה או ניצול תמימות של וותיקים יכולה להימנע באמצעות הגברת המודעות.
 • הבטחות לגבי טיפולים רפואיים חינם או ציוד רפואי חינמי או תשואה גבוהה במיוחד לחיסכון שלכם, כנראה רומזת ומובילה לרמאות.
 • תשלום לא סביר בגין בדיקות פיננסיות של החזרי מיסוי או כסף אבוד מיותרות. לעיתים הן ממש מזויפות.
 • יש להיזהר מלהיענות ל"מציאות" ו"מבצעים חינמיים" המוצעים לאנשים במועדוני בריאות, בתי אבות או במרכזי קניות על הדרך. אלה יכולות להיות מלכודות של מתחזים ורמאים.
 • לעולם אל תחתמו על טפסי ביטוח ריקים. חתימות רצוי לעשות כאשר עוד מישהו מהמשפחה נוכח.
 • לעולם אל תמסרו הרשאה עצמית ריקה לספק רפואי כדי שיחייב אותך על שירותים שניתנו. שאל את הספקים הרפואיים על מה הם יחייבו אותך ומה אתה אמור לשלם.
 • בחנו בזהירות לגבי מה שמבטיחים לך בחברת הביטוח לגבי הצהרות ההטבות. התקשרו לחברת הביטוח ישירות או לספק אם יש לך שאלות.
 • אל תעשה עסקים עם איש מכירות שעובר מדלת לדלת או מתקשר אליך ואומר לך שהשירותים או הציוד הרפואי / הם בחינם.
 • מסרו את הזיהוי מס' הביטוח/ביטוח בריאות רק לאלה שסיפקו לך שירותים רפואיים.
 • שמרו תיעוד מדויק של כל הביקורים הרפואיים.
 • אם אתם עדיין משלמים בצ'קים, רצוי שיהיו "למוטב בלבד" כולל שם המוטב ולא להשאיר שורת השם ריקה. המטרה, הצ'ק לא יהיה ניתן להעברה לגוף שלישי.
 • אין למסור פרטי כרטיס אשראי / חשבון בנק למי שאתם לא יזמתם את העסקה.

כפי שכבר כתבנו למעלה, נשמח לקבל מכם תגובות, שאלות, הצעות רעיונות חדשים ואולי גם סיפורי מקרה בהם אפשר עדיין לעזור ולתקן. הרבה בריאות והצלחה, מאחלים במשותף, אלקה יפה ואסף פולינובסקי. כאן המקום להעלות שאלות, דוגמאות מקרה, הצעות ורעיונות.

בידקו גם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם   הנושא של הנהגת שעון קיץ ושעון חורף עלה כמה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות