ימי מלחמה - הקיבוצים, הכפרים והחקלאות

ימי מלחמה – הקיבוצים, הכפרים והחקלאות

 ימי מלחמה – הקיבוצים, הכפרים והחקלאות

הקיבוצים, הכפרים והחקלאות – הם האפוד הקרמי של המדינה

בשבת השחורה של 7.10 נקלענו למצב קשה כל כך שאפילו הוותיקים שביננו לא תיארו בדמיונם הקשה ביותר. עבר חודש שלם מאז אותו יום ועדיין קשה לקלוט את הזוועות. אך יחד עם המצב של כניסה למלחמה, התגייסות מעל 100% למילואים צפו ועלו כמה ערכי יסוד. עלו ובלטו כמה נושאים אשר כמו נשכחו בשנים האחרונות.

כאשר ברקע צה"ל כותש את עזה במהלכים זהירים, אנחנו בעורף מבינים כי בלי חקלאות כפרים וקיבוצים אין עצמאות. האירועים האלה מחזירים אותי לאחור, למלחמות הקודמות שעברנו. את מלחמת ששת הימים עברנו, אני וחברותיי לגרעין הנח"ל כנשים צעירות בעורף, ליד אילת עם בעלים חיילים צעירים במילואים. בשבועות ההמתנה היה מתח רב ושמועות על כוונות צבא מצרים לחתוך לרוחב הנגב ולחבור לצבא ירדן.

לשמחתנו זה לא קרה. אילת לא נותקה. עברנו את מלחמת ששת הימים בניצחון מוחץ.
עברו עוד 6 שנים והופתענו במלחמת יום כיפור. מילואים ארוכים בכמה גזרות וקרבות. הפתעה גדולה כאשר אנחנו הנשים בעורף שומעות על קרבות בלימה קשים שוב ושוב.
אך הגיע גם הניצחון, כיתור הארמיה המצרית והשיחות בק"מ ה 101. כך עברנו גם את מלחמת יום כיפור ואחריה גם המלחמות בלבנון  והיציאות מהן.

שום דבר לא הכין אותנו כאזרחים וכעם לשבת השחורה של  7.10. לא מלחמה של צבא נגד צבא אלא תתי אדם, יצורים לא אנושיים שהתארגנו היטב ותכננו במחשכים להרוג, להרוס ולחטוף אזרחים תמימים. ילדים סבים וסבתות בכל מצב ובכל גיל. היום אנחנו בעיצומן של קרבות נועזים בצפון ובמרכז העיר עזה. אין לנו ברירה אלא לנצח. אין לנו ברירה אלא להאמין כי בדרך נס כלשהו נשחרר החטופים.

אין לנו ברירה אלא להאמין בעם. אזרחים רבים טובים ומוכשרים אשר בחודש האחרון מראים שיש על מי לסמוך. מוכיחים שיש ערבות הדדית בין כל חלקי העם. קיבוצים במרכז ובגליל מארחים משפחות מהדרום והצפון. מתגייסים בהתנדבות לקיים את החקלאות החיונית. מתפקדים בהתנדבות בחמ"לים הרבים. כפי שנאמר באין ממשל היה עם.

לפני שאסיים פוסט זה מזמינה אתכם להקשיב לסרטון המצורף.

קריאה ראשונה של ח"כ מירב כהן.

אודה לכל תגובה, כאן מיד אחרי הפוסט האישי או בדפי הפייסבוק שלנו.

בטוחה כי יחד ננצח! אלקה יפה

עברנו את מלחמת השחרור כילדים קטנים,

את מלחמת קדש כילדים גדולים יותר

ואז כחיילים את מלחמת ששת הימים, מלחמת יום כיפור…

בידקו גם

מעורבות חברתית והתנערות מהאדישות בתנועה הקיבוצית

מעורבות חברתית והתנערות מהאדישות בתנועה הקיבוצית

שלום חברות וחברים המיזם של "מעגלי החיים+ 60" עלה לאינטרנט ב 2016. עברו יותר מ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות