ספרים


בריא בן 100 – ג"ון רובינס

בארבע התרבויות שלעיל יש שיעור חריג של קשישים מופלגים. באוקינאווה, למשל, נמצא שבני/ות 110 ומעלה שחיים שם כיום, מהווים 15% מבני/ות גיל זה בעולם. זאת אף על-פי שאוכלוסיית המקום היא רק 0.0002% מאוכלוסיית העולם. מעניינת עוד יותר היא רמת הבריאות של הקשישים, בכל ארבע התרבויות. לאחר גיל 80 (ולעתים שנים רבות אחר-כך) הם מצטיינים בראייה טובה, שיניים בריאות, יציבה זקופה, לב וכלי דם בריאים, כושר גופני מצוין ושרירים חזקים. הם רזים, ממעטים לחלות בכלל ונהנים מחיי מין פעילים. הם כמעט שלא לוקים במחלות ניווניות, וביניהן מחלות לב, סרטן, סוכרת, דמנציה (שיטיון), סניליות, אוסטיאופורוזיס (דלדול העצם), טרשת העורקים, ראוטמטיזם (שיגרון) ועוד. באופן טיפוסי, הם בריאים עד סמוך למועד מותם. בקיצור, ההזדקנות בתרבויות אלה שונה לחלוטין מההזדקנות בתרבויות המתועשות.

 

 

 

 

הדיאטה ללא דיאטה – ניתן לרכוש את הספר המפורט מאד. מומלץ לעשות זאת! זהו ספר עם גישה והדרכה יצירתית ביותר!
שלושה חוקרים אמריקאים (פרופ' בן פלטשר, ד"ר קארן פיין וד"ר דני פנמן) הציעו דרך חדשה ושונה להתמודד עם בעיית המשקל העודף. המחקרים המדעיים (השתתפו יותר מ- 1000 איש) נמצא כי לאנשים הסובלים מעודף משקל יש הרגלים, בתחומים שונים ורבים, שבגללם הם שמנים. ככל שהדבר יישמע מפתיע, אכילת יתר אינה אחד ההרגלים האלה אלא התוצאה שלהם. הם מציעים: היפטרו מההרגלים הכובלים אתכם ותרדו במשקל בלי לספור קלוריות ובלי לעקוב אחר צריכת הפחמימות, ללא ייסורי רעב וללא רגשי אשם.

 

דיאטת השלום העולמי – ד"ר וויל טאטל – ספר זה יחיד ומיוחד ובו 15פרקים אשר עוסקים בהבנת שורשי תרבותנו מנקודת מבט תזונתית ואתית. יש בו הרבה פילוסופית חיים מבוססת עובדות, ומתווה דרך חיים יותר נכונה, יותר בריאה שומרת על איכות חיי הפרט ועל העולם. בספר יש המון תובנות והוא כתוב קריא, מעניין ומפגיש עם הרבה מידע מאתגר. דיאטת השלום העולמי מאת  ד"ר וויל טאטל, אשר תורגם לעברית ע"י  עדי צור ויונתן בר מראה את הקשרים בין בחירת המזון שלנו לבין רבות מהבעיות שאנו עומדים בפניהן לגבי הבריאות, הסביבה. הפוליטיקה, והחברה שלנו. הספר מדגיש את ההשלכות מרחיקות הלכת של בחירת המזון שלנו. נותן לנו סקירה על תרבויות בעולם ומראה כיצד אנו יכולים להגביר את המודעות שלנו ולקדם אותה כדי שנהיה יותר בריאים,יותר אוהבים ויותר שמחים בבחירותינו. ודאי שתמצאו כאן הכוונה לתזונה בריאה אך בשילוב עם התובנה של חמלה והבנת העולם הסובב.
וכדברי וויל טאטל:" עד שנאמץ ברצינות את הציווי הטבעוני ונחיה חיי חמלה כלפי יצורים אחרים , אז יתאפשר שלום בינינו, וגם הבנה עמוקה יותר של מסתרי הריפוי, החירות והאהבה." הספר מומלץ בחום ואל תחמיצו את פרק 14 שנותן קריצה להתנסויות אישיות של המחבר.

 

בידקו גם

תזונה ים תיכונית ובריאות הלב

תזונה ים תיכונית ובריאות הלב

תזונה ים תיכונית ובריאות הלב מידע חשוב ומעודכן בנושא שחוזר ועולה בתקופה האחרונה, בשיחות רבות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות