מעורבות חברתית והתנערות מהאדישות בתנועה הקיבוצית

מעורבות חברתית והתנערות מהאדישות בתנועה הקיבוצית

שלום חברות וחברים

המיזם של "מעגלי החיים+ 60" עלה לאינטרנט ב 2016. עברו יותר מ 7  שנים בהן התמקדנו במטרה שלנו – לאתר, לרכז ולהנגיש מידע שיש בכוחו לשפר את איכות החיים בגיל השלישי. עלו נושאים רבים, המלצות על שירותים ומוצרים מגוונים.

לאורך כל הדרך הקפדנו לא לעסוק בפוליטיקה. לא להביע דעה בגלגולי הבחירות הרבות שעברנו. כאבנו בשקט את השסע והקרע שקרה בעם. עמדנו מבוישים  בפינה כי האשימו אותנו כפריווילגיה..

בשנה האחרונה התעוררה המחאה החברתית הגדולה. שמחנו לראות משהו אמתי ונכון וצודק מתעורר בצמתים השונים לאורך המדינה ולרוחבה וכמובן גם בקפלן ובבלפור. אך גם התעוררות זו לא הזיזה משהו משמעותי. חברי הקיבוצים ברובם, אני כחברת קיבוץ אלונים בתוכם, נשארנו צופים מהצד, מציצים בהפגנות ויש אומרים, ישנים בעמידה.

אך אז הקיש על דלתנו ה 7.10.

התעוררנו לתוך חלום בלהות. מחדל גדול שבו הפכו הקיבוצים שחקנים מרכזיים. ספגנו את גלי הרוע בילדנו וזקיננו. הסתבר לנו בדרך הקשה כל כך שחלק מאיתנו בעוטף ובצפון, יחד עם ישובים כפריים נוספים מהווים את המגן הקרמי של מדינת ישראל.

אך לאחר אותה שבת ארורה גילינו גם שיש עם מדהים וחזק. עם אשר בעת מצוקה מתאחד ונלחם. דור של בנים נחוש וחזק. כולנו שכחנו את השסעים והמחלוקות והתפללנו יחד לשובם של החטופים.

השבוע אנחנו הקיבוצניקים מגיעים לצומת חשובה נוספת. ב 13.2 מתקיימות בחירות לראשות התנועה הקיבוצית. מאד חשוב שנתעורר מהייאוש, הכעס, הגידופים שספגנו. בעיקר חשוב להתנער מהאדישות. הפעם הבחירות הן דיגיטליות וכל אחד מאיתנו יכול להשפיע. ראשית, חשוב ביותר כי נגיע לאחוזי הצבעה משמעותיים, רצוי מעל ל 50%. כפי שנאמר, תצביעו לאיש או לאישה שאתם מאמינים שתוביל/יוביל נכון.

לסיכום דברי אלה אכתוב בכנות למי אני חושבת להצביע, למי שמבינה שצריך להגדיל את ההשפעה של הקיבוצים בנושאים חברתיים ערכיים כמו המחאה החברתית. למי שמתכוונת ויש לה סיכוי לקדם את הגישה הנשית לתוך עמדות מפתח כלכליות ברמה הארצית. אני אצביע להדס דניאלי ילין. אם יש קיבוצניקים וקיבוצניקיות החוששים מתקלה דיגיטלית במהלך ההצבעה, אשמח לשלוח למייל האישי הנחיות ואם צריך יש גם מענה טלפוני למי שיפנה און ליין.

הנייד שלי – 0523726523

להשתמע ולהתראות עם בשורות טובות – אלקה יפה

בידקו גם

היום שאחרי כבר כאן

היום שאחרי כבר כאן – חמ"ל חינוך של אזרחים ותיקים

היום שאחרי כבר כאן חמ"ל חינוך של אזרחים ותיקים   את התקופה הקשה העוברת עלינו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות