סגירת מעגלים כהזדמנות - להעביר את זה הלאה

סגירת מעגלים כהזדמנות – להעביר את זה הלאה

סגירת מעגלים כהזדמנות – להעביר את זה הלאה

אתחיל כאן בהצהרה בסיסית פשוטה: לא תמיד מזדמן לאדם לסגור מעגלים טובים ומשמחים בימי חייו. אני חורגת מכללי הצניעות האישית שהורגלתי בהם מסיבה אחת. סגירת המעגלים האלה אשר אתאר בהמשך, קשורים לטובתם של אנשים רבים אחרים.

פתיחת המעגל קרתה במהלך עבודתי בחינוך והכשרת מורים. הייתי מרכזת תכנית הסטאז' בהוראה במכללת אורנים. השתלבתי בתכנית זו מתחילתה, במסגרת פיילוט ארצי גדול. כמו תכניות ניסוי אחרות בחינוך, בשלב הפיילוט קיימת הקשבה מבורכת להצעות ורעיונות העולים מהשדה. כתוצאה מכך, התקבל הצעתי ברמה הארצית במסגרת מכון מופ"ת. יזמתי שם את פרויקט חממ"א (חדר מורים מתחילים באינטרנט). פעילות דיגיטלית אשר בשנת 1998 נחשבה לרעיון פורץ דרך.

אם כך, המעגל הראשון היה פורטל פדגוגי דידקטי. הפורטל התפתח ואחרי 5 שנים של הרצה מוצלחת הפך לאתר התמחות בהוראה – סטאז' הרשמי של משרד החינוך. השנה הייתה 2003 והפורטל היה ממשל זמין ראשון למורים בסטאז'. במשך עשור המשכתי להיות בצוות ניהול התוכן ואז פרשתי לגמלאות.

לקראת שנות הפרישה החלטתי לגייס את המיומנויות הדיגיטליות ואת הידע באיתור צרכים ומחקרי פעולה לטובת בני הגיל השלישי. יזמתי את מעגלי החיים+ 60. אתר מסוג פורטל המרכז ומנגיש מידע בתחומים רבים המעניינים את בני הגיל השלישי. כל מידע שיש בכוחו לשפר את איכות החיים של אנשים מבוגרים.

קהילות דיגיטאליותעברו עוד 10 שנים. הקמתי צוות ויחד שדרגנו את תשתיות הפורטל הרחבנו והגדלנו. איתרנו צרכים רבים חדשים וגם מצאנו פתרונות ומענה. ההתמדה וההשקעה הביאו גלים של מתעניינים הנרשמים לקבלת עדכונים בניוזלטר הדו שבועי "רסיסי זהב".

בגישת web 2 כל המידע בפורטל מונגש חינם. על תשתיות הפורטל התגבשה קהילה דיגיטלית. שלוש שנות הקורונה פתחו אפשרויות חדשות של פגישות זום.

מתחילת הדרך של איתור הצרכים של אנשים בגיל +60 עלתה שוב ושוב הבקשה לדעת יותר על זכויות והטבות שיש לאזרחים ותיקים. במסגרת איתור צרכים ורצונות של וותיקים מצאנו כבר לפני שנתיים, את מנוע הזכויות הלאומי!

גרסת ההרצה עברה שידרוג. הפרויקט הוא תוצר של עבודה מאומצת של ישראל דיגיטלית וממשל זמין.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה ונשקיע בהנגשת המידע החשוב לכל מי שיפנה אלינו כאן בתגובה. נסו בבקשה להיכנס לאתר ההטבות ולמלא השאלון האישי הפשוט. אם יש לכם צורך בהנחיה ועזרה, חזרו אלינו דרך צור קשר ונשתדל לחזור אליכם עם הנחיות תומכות. נשמח לקרא כאן בתגובות מה דעתכם על מנוע הזכויות הלאומי ומה עדיין חסר בו.

בהצלחה, אלקה יפה

בידקו גם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם

מחלוקת שעון קיץ-חורף ומה שביניהם   הנושא של הנהגת שעון קיץ ושעון חורף עלה כמה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות