רעיונות נוספים

 עברתם את גיל שישים?  צפו כיצד תוכלו להשיג עד 2 מיליון שקל לזמן בלתי מוגבל מבוגרים רבים סובלים ממצוקה כלכלית או מעוניינים לעבור לדיור מוגן מבלי למכור את ביתם. ביזפורטל – פורטל כלכלי פיננסי המספק כלים למשקיע בארץ ובחול מדדים, מניות, אופציות, קרנות, קופות גמל ועוד, בחן עבורכם את מכשיר המשכנתא ההפוכה כדאי להיכנס ולקרא ואחר כך להתייעץ.

  מאגרי מידע ממוחשבים בנושאי רווחה בישראל – יכול להוליד רעיונות נוספים.

 בתי ההשקעות של דיסקונט מתמחים במתן שירות ייעוץ מתקדם המותאם ליכולות ולרצון של כל משקיע. אפשר ליזום איתם שיחות ייעוץ וגם לצפות באתר שלהם בסרטון הדרכה.

   גמל או פנסיה – איפה הכי כדאי לחסוך לפרישה?
מטרת הרפורמה המוצעת באוצר היא להחזיר לקופות הגמל את האטרקטיביות בתחום מכשירי החיסכון לפרישה; אל מול השינויים הצפויים בחיסכון ארוך הטווח חוזרת ועולה השאלה: קופת גמל או קרן פנסיה?
ביטול המסלול ההוני בקופת הגמל שבוצע בינואר 2008, הביא לאובדן הכדאיות שבחיסכון לקצבת פנסיה לטווח בינוני או ארוך בהשוואה לקרן הפנסיה. המסלול ההוני מאפשר את משיכת החיסכון הפנסיוני לאחר גיל 60 כסכום חד-פעמי במזומן ופטור ממס, ומשבוטלה האפשרות הזאת הפכו קופות הגמל להרבה פחות אטרקטיביות. המשך הכתבה באתרnrg  מעריב

 הפנסיה ומעמד הביניים: כשהשיטה דורשת שינוי  קיימות כמה סיבות שרוב מערכות הפנסיה בעולם המערבי אינן יעילות וכעת ישנה הבנה שזה מחייב לשנות את השיטה – מאיר אוזן | 16/9/2011. התפרצות מחאת מעמד הביניים לא צריכה להפתיע איש ויש לה ביטוי באתר שותף. הללו חשים כי אף שהם משמשים מנוע הצמיחה של המשק הישראלי, הם אינם מצליחים לספק לעצמם רמת חיים הולמת.
הנה דאגה נוספת לדאגות מעמד הביניים: גם בעת זקנתם לא תהיה להם פנסיה התואמת את רמת חייהם. זאת מפני שהמודלים לצבירת זכויות לפנסיה שגובשו במאה הקודמת קורסים ובכל העולם מנסים לבנות תוכניות פנסיה חדשות לימינו. קיימות כמה סיבות שרוב מערכות הפנסיה בעולם המערבי אינן יעילות: התארכות תוחלת החיים; הפקדות נמוכות יחסית לתוכניות הפנסיה; משבר התשואות בשווקים הפיננסיים; שינוי המצב הדמוגרפי של האוכלוסייה (ילודה נמוכה וגידול ניכר באוכלוסייה המבוגרת) ; הקטנת תקופת העבודה האפקטיבית – כניסה מאוחרת למעגל עבודה בשל הצורך בהשכלה גבוהה ויציאה מוקדמת של עובדים ממעגל העבודה.

 קולנוע במוזיאון לחובבי סרטים, סוג של בלוג ובו רעיון מיוחד להתנדבות וגם למקור הכנסה. שימו לב לסרטון הסיור במוזיאון וכן לסרטים בנושא "נוסטלגיה".

 תקופת הפנסיה מתאימה ביותר להיות פעילים בחוגים שונים, ובהשתלמויות מעניינות. לדוגמא באתר מכללת תל חי תוכלו למצוא פרטים על השתלמויות מורים קסומות.

  להפוך תחביב למקור הכנסה – האם גם אתם יכולים להפוך את התחביב/ים שלכם למקצוע? הנה כמה שאלות שיעזרו לכם לגבש החלטה.

 

בידקו גם

המצב הפיננסי במדינה ומה משתמע מזה לנו

המצב הפיננסי במדינה ומה משתמע מזה לנו

המצב הפיננסי במדינה ומה משתמע מזה לנו או במילים אחרות איך לשפר את המצב הפיננסי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות