תעסוקה לפנסיונרים - דרך טובה להילחם בתופעת הגילנות

תעסוקה לפנסיונרים – דרך טובה להילחם בתופעת הגילנות

תעסוקה לפנסיונרים

דרך טובה להילחם בתופעת הגילנות

נושא התעסוקה בגיל השלישי עולה מחדש פעמים רבות במהלך השנים מאז התחלת הפעילות של מיזם "מעגלי החיים+60". עד לאחרונה היו בעיקר שאלות ובקשות לעזרה בחיפוש משרה חלקית או מלאה המתאימה לאנשים בגיל השלישי. במעגלי החיים+60 ריכזנו לוחות דרושים עם ניסיון וגם עזרנו אישית בחיפוש לכמה אנשים שפנו.

לאחרונה התחילה להתפתח מודעות מהכיוון השני, מצד מעסיקים גדולים וקטנים וגם כמה חברות השמה ומשאבי אנוש. המשרד לשוויון חברתי פיתח מיזם "ותיקים בעבודה". במסגרת המיזם קיימה השרה מירב כהן דיון חשוב בזום. בדיון עלה נושא תעסוקת מבוגרים עם עמותת משאבי אנוש ישראל תוך דגש על היתרונות הגלומים בהעסקת עובדים מבוגרים ובעיקר התמקדו במה שמיזם זה מצפה לעזרה ותמיכה מהממשלה כדי שיצליח.

כוונת התכנית לתת מענה מקצועי וזריז. גייסו שתי חברות השמה גדולות מעוף, מחלקה מיוחדת המטפלת בפניות. תגבור המקשרת בין הפונים הוותיקים למעסיקים הרשומים. בהצהרה הם מחויבים לזמני מענה של יום-יומיים עד מקסימום שבוע ליצירת קשר ראשוני עבור אפיון משרות. תהליך מציאת העבודה מתחיל מיד אחרי עם הצעות שונות. אם פניתם ולא קיבלתם מענה תוכלו לחזור אלינו כאן דרך צור קשר. אנחנו נפנה את בקשתכם ליועץ השרה אשר בקשר ישיר להנהלת התכנית "ותיקים בעבודה".

תעסוקה לפנסיונריםבחודש האחרון, במסגרת עדכונים ששולחת השרה מירב כהן נמסר כי מעל ל-1,200 אזרחים ותיקים מצאו תעסוקה אצל כ-350 מעסיקים שונים באמצעות מוקד המשרד לשוויון חברתי. זו כמובן רק התחלה ומימוש כוונות טובות וכולנו מצפים להמשך רחב ומשמעותי. רק שינוי בסיסי בגישה להעסקת פנסיונרים תאפשר מיצוי אמתי של הון אנושי, חכמת חיים וניסיון רב שנים יכול להביא התקדמות. ניצנים של חשיבה בכוון זה נחקרו כבר וישנן גם המלצות ברורות לגבי הכוון הנכון.

זאב גולן כתב מאמר מפתח בנושא זה. הוא מתבסס על מחקר רחב שלו ושל הכלכלנית קרן הראל-הררי ואומר: אזרחים ותיקים בישראל מהווים את המאגר הגדול ביותר של משאבי אנוש לא-מנוצלים.  במחקר המרכזי הם מזהים אוכלוסייה של מ כ-220 אלף אזרחים ותיקים שהם בעלי פוטנציאל לא מנוצל להשתתפות בכוח העבודה בישראל. שילובם של אזרחים אלה בשוק העבודה יניב הכנסות של לפחות 4.6 מיליארד ש"ח לשנה. המחבר טוען שחברי מגזר זה רוצים לעבוד, הוכיחו שהם מסוגלים לעבוד, אך הם נאלצים לא לעבוד. כתוצאה ממצב זה גם הם וגם המשק יוצאים מפסידים. (המעוניינים במאמר המלא, חזרו אלי דרך "צור קשר" ואשלח אליכם כולל הנתונים והגרפים)

תעסוקה לפנסיונרים - להילחם בתופעת הגילנותדרך נוספת להכיר ולהתקדם בנושא תעסוקת מבוגרים היא באמצעות ענף משאבי האנוש, הרווחה והאושר הארגוני. בענף זה חל לאחרונה שינוי והתחדשות משמעותית. במסגרת וועידת ישראל למשאבי אנוש יתקיים בחודש יולי השנה יריד משאבי אנוש במרכז הירידים. בינתיים יצאה הזמנה רק למעוניינים בתצוגה וחשיפה. אך רצוי לעקוב אחר התכניות כי ישנו סיכוי טוב להכיר שם פתרונות ושירותים לניהול ההון האנושי, פיתוח ורווחה. אנחנו נעקוב וכאשר יהיו הודעות רלוונטיות לפנסיונרים, ניידע כאן. גם אתם, יכולים להיכנס ולעקוב בגוגל או בפייסבוק באופן חופשי. נודה לכם על כל קצה מידע שיגיע אלינו כאן למעגלי החיים+60 כדי שנשתף בניוזלטר. לקראת הוועידה הזו אולי צריך להעלות את הרעיונות שמציג זאב גולן במאמרו. המטרה המרכזית של כולנו צריכה לאפשר ביטוי טוב יותר להון האנושי הצבור בגיל השלישי.
לסיכום: שילוב אזרחים וותיקים בתעסוקה יכולה להיות התחלה של תהליך חברתי חשוב. גיוס הון אנושי וניסיון חיים של יותר ממיליון אזרחים ישראלים בגיל 60+. לוותיקים תהיה הזדמנות להמשיך לתרום לחברה וגם לעצמם.

בטוחה אני כי לרבים מכם יש דעה, רעיון או מידע על מקרה בנושא תעסוקת פנסיונרים. אתם מוזמנים לחזור אלי ולכתוב דרך "צור קשר" כך שכולנו נצא עשירים במידע ההופך לידע. כפי שכבר הבנו, ידע הוא כוח המאפשר לגרום לשינוי. בהצלחה, אלקה יפה

בידקו גם

פריפריה חברתית של הגיל הגבוה - מאפיינים ואיכויות

פריפריה חברתית של הגיל הגבוה – מאפיינים ואיכויות

פריפריה חברתית של הגיל הגבוה – מאפיינים ואיכויות המטרה שלנו בפוסט זה הוא להעלות למודעות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות